2020 liepos 13 d., pirmadienis
/
Rašykite mums čia: Email
arba pasveikpats@gmail.com
Facebook
Twitter
rss
http://www.smshostingas.lt/?utm_source=pasveikpats&utm_campaign=300x300&utm_medium=300x300
Kaip gydytis dėlėmis?
Kaip gydytis dėlėmis?
Apie hirudologiją – gydymą medicininėmis dėlėmis – girdėjome tikrai kiekvienas, bet retas drįstame išmėginti šią vadinamąją alternatyvaus gydymo terapiją.
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
VISOS LIGOS. Natūralūs gydymo būdai ČIA...
 

Apgamai: kaip atskirti paprastą nuo piktybinio(0)

Nuotrauka
Kiekvienas žmogus turi bent kelis apgamus. Vieni jų atsiranda nuo gimimo, kiti – bėgant laikui. Kaip prižiūrėti apgamus, kaip juos apsaugoti nuo pažeidimų ir ką svarbu žinoti apie jų šalinimą?

 

Pataria Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ gydytoja dermatovenerologė Sandra Kavaliauskienė.

 

- Kas lemia apgamų atsiradimą?

- Apgamų atsiradimą, jų kiekį ir pobūdį dažniausiai lemia genetika ir ultravioletiniai spinduliai. Manoma, kad visi apgamai yra įgimti, skiriasi tik jų atsiradimo laikas. Apgamų daugėja iki trisdešimtmečio, tačiau gali atsirasti ir vyresniame amžiuje. Taip pat apgamams, kaip ir kitiems pigmentiniams dariniams, įtaką daro hormonų pokyčiai organizme. Todėl apgamų daugėja paauglystėje ir per nėštumą.

 

- Ar odos tipas turi įtakos apgamų atsiradimui?

- Taip, apgamų kiekis priklauso nuo žmogaus fenotipo: odos, plaukų ir akių spalvos. Šviesios odos, akių ir plaukų savininkai paprastai turi daugiau apgamų, nes jų oda mažiau atspari saulės poveikiui.

 

- Kokių apgamų pokyčių nederėtų ignoruoti?

ž Reikėtų sunerimti, jeigu apgamas pradėjo intensyviai didėti, keisti spalvą, išryškėja nelygus kraštas, pradeda kraujuoti, atsiranda naujas greitai didėjantis apgamas, paraudimas aplinkui, niežėjimas, dilgčiojimas.

Įgyto pigmentinio apgamo pokyčių vertinimo taisyklė. Jeigu yra trys ar daugiau išvardytų požymių, reikia pasitarti su gydytoju:

A – pigmentinio apgamo asimetrija vienoje ar dviejose ašyse.
B – nelygūs karpyti kraštai.
C – netolygi kintanti spalva.
D – apgamo skersmuo didesnis nei 6 mm.
E – paraudimas aplinkui.

Nepiktybinis

Simetriškas 
Lygūs kraštai 
Vienspalvis (pigmentas pasiskirstęs tolygiai)
Mažesnis nei 6 mm

Piktybinis

Asimetriškas
Nelygūs, „išplaukę“ kraštai
Netolygiai išsidėsčiusi spalvų įvairovė (juodi, pilki atspalviai)
Didesnis nei 6 mm

 

- Ką reikėtų daryti netyčia įdrėskus apgamą?

- Svarbiausia – neišsigąsti ir atvykti pas dermatologą. Apgamas yra apžiūrimas, esant reikalui tuojau pat pašalinamas ir histologiškai ištiriamas arba paliekamas stebėti skiriant pakartotinį apsilankymą po 1-3 mėn.

 

- Kokios rekomendacijos žmonėms, turintiems daug apgamų?

- Žmonėms, turintiems daugiau nei 50 apgamų, reikėtų nepiktnaudžiauti saulės spinduliais, ypač vengti stiprių nudegimų, kai oda parausta, peršti, pradeda pleiskanoti ir atsiranda pūslelių. Patartina nesilankyti soliariumuose, nes jie irgi skatina pigmentinių ląstelių aktyvumą. Labai svarbu apgamus stebėti ir apsilankyti pas dermatologą kartą per metus, kad jis išsamiai įvertintų odos darinius.

 

- Kada ir kokius apgamus galima šalinti?

- Ne visus pigmentinius apgamus reikia šalinti. Ar apgamas pakitęs, padeda įvertinti gydytojo patirtis ir dermatoskopinis ar siaskopinis tyrimas. Nuomonė, kad apgamo geriau neliesti, jau seniai paneigta.

Tyrimais nustatyta, kad įgimti pigmentiniai apgamai turi didesnę riziką supiktybėti, ypač esantys atvirose, saulės spinduliams lengvai pasiekiamose kūno vietose. Tokius apgamus reikia stebėti arba esant reikalui šalinti.

Jeigu apžiūrėjus ir ištyrus apgamą jis nėra pakitęs, tačiau pacientui kliūva arba kelia estetinį diskomfortą, taip pat galima šalinti. Tik įsitikinus diagnozės tikslumu ir žinant visas tam tikro odos darinio šalinimo galimybes, galima parinkti tinkamiausią ir kosmetiškai priimtiniausią būdą konkrečiam pacientui individualiai.

Apgamus, esančius saulei atvirose veido ir kūno srityse, geriausia šalinti nesaulėtu metų laiku.

 

- Kaip saugiausia šalinti apgamus?

Saugiausia, kai apgamas išpjaunamas sveikų audinių ribose ir atliekamas histologinis tyrimas, norint įvertinti apgamo ląsteles ir radikalumą.

 

- Po apgamų šalinimo lieka randų?

- Taip, kokiu būdu – chirurginiu, lazeriniu, radiodažnuminiu ar elektrokoaguliaciniu – šalintume apgamus, visada yra mažesnio ar didesnio rando tikimybė. Kaip sugis žaizda, priklauso nuo kiekvieno organizmo individualių savybių, darinio dydžio, gylio, lokalizacijos, žaizdos priežiūros. Yra žmonių, kurie linkę į didelių randų formavimąsi. Tokiu atveju šalinami tik pakitę apgamai.

Formuojantis negražiam randui reikia kreiptis į gydytoją, nes tokie randai gydomi specialiais geliais, pleistrais, injekuojamais vaistais arba lazeriu.

 

- Pašalinus apgamus odos vietos gali įdegti ar visgi lieka šviesesnės dėmelės?

- Pašalinus apgamą, toje vietoje išnyksta ir pigmentinės ląstelės, pažeidžiamas odos vientisumas, formuojasi mažesnis ar didesnis randelis. Todėl toje vietoje oda silpniau įdega.

 

- Kokios rekomendacijos po apgamų šalinimo?

- Rekomenduojama žaizdos 1–3 dienas nešlapinti, valyti dezinfekuojamaisiais tirpalais, klijuoti. 7–10 dienų arba kol nepašalinti siūlai vengti maudynių pirtyje, baseine ar vonioje. Sugijus žaizdai, nukritus šašui, tepti specialiu geliu. 4–6 savaites tą vietą saugoti nuo saulės, nesilankyti soliariume dėl antrinės pigmentacijos pavojaus.

 

- Tiesa, kad didelis, grublėtas apgamas dažniau gali sukelti vėžį?

- Tokie pigmentiniai apgamai turi didesnę riziką supiktybėti. Nors kartais mažesni, žmogui visiškai nekliudantys ir nepastebimi apgamai būna pavojingesni už didesnius ir labiau matomus arba keliančius estetinį diskomfortą. Todėl atėję pas dermatologą nesidrovėkite parodyti viso kūno. Kartais pacientas ateina dėl vieno apgamo, o dermatologas sunerimsta visiškai dėl kito.

 

- Kas dažniausiai sukelia odos vėžį?

- Odos vėžį dažniausiai lemia genetika ir ultravioletiniai spinduliai. Jeigu giminėje buvo diagnozuotas odos vėžys, būtina pasitikrinti. 

Nesaikingas buvimas saulėje gali sukelti odos nudegimą, skatinti pigmentinių dėmių atsiradimą, naujų apgamų susidarymą ir esamų apgamų didėjimą bei odos navikų atsiradimą.

 

Atsargiai elgtis saulėje turi

1.      Asmenys, kurie yra šviesios odos arba greitai nudega saulėje.
2. Vaikai ir pagyvenę žmonės.
3. Vartojantys jautrumą šviesai didinančius vaistus.
4. Širdies ir kraujagyslių ligoniai bei sergantieji endokrininėmis ligomis. 
5. Daug laiko praleidžiantys saulėje.
6. Veikiami intensyvios saulės trumpais periodais, pavyzdžiui, per atostogas.
7. Turintys daugiau nei 50 apgamų.
8. Asmenys, kurių giminėje pasitaikė odos vėžio atvejų.

 

- Kaip reaguoti į apgamus ant kūdikio kūnelio?

- Naujagimiai dažniausiai turi hemangiomų arba pigmentinių apgamų. Kūdikiui augant oda tempiasi, kūnas didėja, apgamas taip pat. Dėl didesnių nei 1 cm įgimtų pigmentinių apgamų jau pirmais naujagimio gyvenimo mėnesiais tėvai turėtų konsultuotis su dermatologu. Kartais tokius apgamus geriausia šalinti tuojau pat, t. y. nelaukiant, kol jie padidės.

 

- Ką daryti, kad vaikas ateityje turėtų mažiau apgamų?

- Jeigu gimdytojai nori, kad atžala užaugusi turėtų mažiau šlakų ir pigmentinių apgamų, būnant saulėje patartina aprengti plonais medvilniniais marškinėliais su rankovėmis, naudoti galvos ir veido apdangalus.

Būnant prie jūros, nepamiršti vandeniui atsparaus kremo, kuris saugo nuo ultravioletinių A ir B saulės spindulių. Kremu reikia pasitepti likus pusvalandžiui iki ėjimo į lauką, taip pat nepamiršti pakartotinai teptis kas 2 val. Maži vaikai saule turi mėgautis saugiai. Negalima degintis vidurdienį, t. y. 12–16 val.

 

Šaltinis: A.Sakalauskienė, Savaitraštis „Prie kavos“

Nuotrauka
APGAMAS – VISŲ LIGŲ PRANAŠAS(0)
Pagal apgamo buvimo vietą galima pasakyti apie daugelį žmogų kamuojančių ligų.Plačiau...
Nuotrauka
Kokias ligas išduoda burnos kvapas(0)
Kiekvieno žmogaus kvapas skirtingas, burnos kvapas taip pat. Iš sveiko žmogaus burnos neturėtų sklisti jokio kvapo!Plačiau...
Nuotrauka
Ką išduoda mūsų pulsas?(7340)
Mokslininkai tikina, jog atidžiau patyrinėję pulsą galime sužinoti įdomesnių dalykų nei emocijų protrūkiai, t. p. nemažai ir apie savo sveikatą.Plačiau...
Nuotrauka
Norite pasveikti? Stuburas turi būti tiesus(4141)
Kiekvienas žmogus fizinę sveikatą turėtų pradėti susigrąžinti nuo stuburo..! Mūsų kūno sandara yra tobulai tikslinga. Žmogaus skeletas su raumenimis yra tiksliai sureguliuota svertų sistema – paprasta ir universali. Jei norite pasveikti, stuburas turi būtPlačiau...
Nuotrauka
Rytų medicinos diagnostika(7137)
Rytų medicina moko labai tikslių metodų, kaip išsiaiškinti beprasidedantį liguistą procesą, kol dar neprasidėjo liga.Plačiau...
Nuotrauka
Sveikatos diagnostika pagal nagus(1)
Iš nagų galima labai daug sužinoti apie savo sveikatą. Naguose yra daug įvairiausių elementų, pavyzdžiui, seleno, kalcio, fosforo, chromo, cinko ir pan. Visi šie elementai labai svarbūs mūsų sveikatai.Plačiau...
Nuotrauka
Nustatyti ligas pagal burnos kvapą(4)
Ar susimąstėte koks kvapas turėtų sklisti jums iš burnos? Klystate, jei manote, jog ką tik skaniai išgerta kava, suvalgytas kvapnus apkepas kvepės žmogui, su kuriuo bendraujate. Iš tiesų iš burnos neturėtų sklisti jokio kvapo.Plačiau...
Nuotrauka
Kokias ligas galima diagnozuoti pagal liežuvį(2)
Pagal liežuvį puikiausiai galima diagnozuoti kepenų, skrandžio, blužnies, tulžies pūslės, plaučių, širdies ir kitas ligas.Plačiau...
Nuotrauka
Žemas kraujo spaudimas: kokių priemonių imtis(0)
Žemas kraujo spaudimas toks pat dažnas, kaip ir aukštas. Laimei, jo pasekmės ne tokios skaudžios. Tačiau žmogaus gyvenimo kokybė tiek suprastėja, kad nori nenori tenka imtis kokių nors priemonių.Plačiau...
Nuotrauka
Apie kepenų ligas praneša ne skausmas, o.... komplikacijos(5)
Įvairioms visuomenės grupėms diskutuojant, kas labiausiai nuodija žmogaus organizmą: gamyklų teršalai, maiste esantys konservantai, tabakas, vaistai, stresas ir pan., svarbu nepamiršti pagrindinio organo, atliekančio organizmo apvalymo funkciją. Tai kepenPlačiau...
Nuotrauka
Kokie odos požymiai perspėja apie vidaus ligas?(0)
Oda apie mūsų savijautą ir gyvenimo būdą pasako beveik viską - kuo sergame, kiek miegame, kokių žalingų įpročių turime. Siūlome susipažinti su 15 odos požymių, kurie gali signalizuoti apie rimtesnes ligas.Plačiau...
Nuotrauka
Liga su šydu, po kuriuo slepiasi kiti rimti negalavimai(0)
Neuralgija - tai yra nervo skausmas. Ją sukelia pažeisti periferiniai nervai, jos palydovai - stipraus skausmo priepuoliai pažeisto nervo vietoje. Liga slepia kitus rimtus negalavimus.Plačiau...
Nuotrauka
Ką reikia žinoti apie išmatų tyrimą(0)
Koprologinis išmatų tyrimas tyrimas leidžia nustatyti tam tikrus virškinimo sutrikimus, įtarti žarnyno infekcijas, aptikti kirmėlinius, grybelinės infekcijos sukeltus susirgimus ir pan.Plačiau...
Nuotrauka
Ankstyvieji vėžio požymiai, kurių negalima ignoruoti(0)
Nors ir neturite jokių problemų, reikėtų reguliariai tikrintis sveikatą. Yra simptomų, kurie gali įspėti apie klastingą ligą. Todėl būkite atidūs.Plačiau...
Nuotrauka
7 netikėti sveikatos problemų ženklai(0)
Daug sveikatos sutrikimų ir ligų prasideda nuo fizinių pokyčių, kurie iš pradžių nekelia jokių įtarimų. Gera žinia ta, kad žinodami, ką reikia tikrinti, daug ligų galėsite pastebėti iš anksto ir greitai jas išsigydysite.Plačiau...
Mitai ir tiesa apie nagų grybelį(0)
Koks kraujo spaudimas yra normalus?(0)
Kokias ligas galima atpažinti iš akių(0)
Nuolat šąla galūnės? Tai gali būti rimtos ligos pranašas(0)
Nemalonus skonis burnoje: kokias sveikatos problemas jis išduoda?(0)
Diagnozė – navikas(1)
Otitas - ausies uždegimas(0)
Kokie simptomai rodo, kad reikia pasitikrinti kepenis?(650)
Kada vėžio diagnozė – bilietas į gyvenimą(4169)
Diagnozė iš lūpų, liežuvio ir spuogų(7011)
Kaip atsikratyti galvos skausmo be vaistų?(0)
7 naudingiausi produktai širdžiai(0)
Gydytojai įvardijo, kuri miego poza yra geriausia(0)
5 simptomai, kuriuos privalote žinoti(0)
Miokardo infarkto simptomai(0)
9 netikėti skydliaukės sutrikimo požymiai(0)
5 kraujotakos sutrikimų požymiai(4183)
 
DIENOS SENTENCIJA
. Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.
Kinų išminčiai sako

 

 

Kartodami AFIRMACIJĄ - gydantį teiginį, pašalinsite ligos priežastį ir liga pasitrauks. Net jei netikite energetine žodžio galia, kartokite teiginį daugybę kartų ir pamatysite, kaip viskas ims keistis.

 

ENERGETINĖ ŽODŽIO GALIA – LABAI STIPRI.  

 

LIGA: Depresija.

 

LIGOS PRIEŽASTIS: Dažnas pyktis. Beviltiškumo jausmas.

 

GYDANTIS TEIGINYS: Myliu save. Esu ramus. Pats kuriu savo gyvenimą. Manęs neliečia kitų žmonių trūkumai ir baimės.

Jūsų reklama ČIA