2020 liepos 13 d., pirmadienis
/
Rašykite mums čia: Email
arba pasveikpats@gmail.com
Facebook
Twitter
rss
http://www.smshostingas.lt/?utm_source=pasveikpats&utm_campaign=300x300&utm_medium=300x300
Viskas apie druską: kokią rinktis ir kuo ji pavojinga
Viskas apie druską: kokią rinktis ir kuo ji pavojinga
Lietuviai per dieną suvartoja beveik du kartus daugiau druskos negu rekomenduojama. Dėl per didelio jos vartojimo padidėja kraujospūdis ir insulto rizika, sako mitybos specialistė Ilona Drulytė.
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
VISOS LIGOS. Natūralūs gydymo būdai ČIA...
 

Aštuoni mitai apie ligas(0)

Nuotrauka
Kai kurios įprastos diagnozės seniai dingo iš Tarptautinio ligų klasifikatoriaus. Tačiau gydytojai Rusijoje ir toliau šias diagnozes ne tik nustato, bet dar ir labai įnirtingai gydo. Kas gi tai per ligos ir kaip gi jas diagnozuoja Vakaruose ir Rusijoje?

Kaip rašo www.allwomens.ru, šiuo terminu apibrėžiamas žarnyno mikrofloros sutrikimas, bakterinis disbalansas, dažnai kylantis dėl antibiotikų vartojimo. Manoma, kad tokią būklę reikia gydyti probiotikais, kurie skirti tam, kad „gerosios“ bakterijos būtų užveistos žarnyne. Iš tiesų esant palankioms sąlygoms organizmas savarankiškai sugeba susitvarkyti su šia užduotimi.

Be to, klausimas, ką galima būtų vadinti mikrofloros sutrikimu, išlieka atviras. Žarnyne gyvena apie 500 bakterijų rūšių, palaikančių sudėtingus simbiotinius santykius: vienos jų kontroliuoja žarnyno epitelio funkcijas, kitos padeda pasigaminti vitaminams, trečios modeliuoja imunitetą. Tarp jų yra ir patogeninių bakterijų, kurios taip pavadintos būtent dėl to, kad nėra vienareikšmiškos organizmo priešės. 

 

KODĖL?

 

Pakankamai sudėtinga nustatyti, kas gi yra norma, atsižvelgiant į tai, kad kiekvieno individo norma skirtinga. Todėl realus poreikis gydyti disbakteriozę iškyla pakankamai retai, pavyzdžiui, kai ji pasireiškia gyvybei pavojingomis infekcijomis (ryškus pavyzdys – pseudomembraninis kolitas). Visais kitais atvejais verta nepamiršti apie žarnyno, ypač vaikų, mikrofloros labilumą, o ne leisti pinigus nereikalingiems vaistams.

 

Dar prieš šimtą metų tokia diagnozė buvo plačiai paplitusi, ja vadindavo visus sutrikimus, kuriems tuo metu nebuvo objektyvaus paaiškinimo. Tačiau medicinai sparčiai vystantis, šis terminas beveik visiškai dingo iš Vakarų pasaulio gydytojų vartojimo. Tuo tarpu postsovietinėje erdvėje jis pasitaiko ir dabar. Poliklinikose vis dar diagnozuojama vegetacinė kraujagyslių distonija, vienijanti tiek įvairiausių simptomų (aukštas ir žemas kraujospūdis, kraujotakos sutrikimai, termoreguliacija, padažnėjęs širdies plakimas ir t.t.), kad verta susimąstyti, ar iš tiesų kalbama apie tą pačią ligą?


KODĖL?

 

Terminas „distonija“ reiškia nestabilią būklę, kas reiškia, kad tai iš esmės nėra liga, o simptomų kompleksas. Liga turi pasižymėti aiškiai išreikštais požymiais. Pavyzdžiui, šiandieną aukštas kraujospūdis vertinamas kaip simptomas, galintis reikšti įvairius susirgimus, o ne kaip hipertoninė liga. Vegetacinė kraujagyslių distonija turi nemažai analogų Vakaruose: somatomorfinė vegetacinė disfunkcija, psichovegetatyvinis sindromas, vegetoneurozė.

Kaip visa tai gydoma? Patyrę gydytojai duoda profilaktines rekomendacijas dėl mitybos, gyvenimo būdo, fizinio aktyvumo ir, kas įdomiausia, siūlo apsilankyti pas psichoterapeutą. Nieko nuostabaus, nes mūsų sveikatos būklei turi didelės įtakos stresą keliantys faktoriai. Be to, pasigydyti nuo depresijos kur kas pigiau nei nuolat tirti organizmą, norint išsiaiškinti, kodėl kelia rūpesčių tai viena, tai kita.

 

Rusijoje taip vadinamos nugaros problemos, nuo kurių gydosi visi, kam virš 50. Tačiau Vakaruose osteochondroze vadinamas ganėtinai retas vaikų ir paauglių sąnarių susirgimas. „Mūsų“ osteochondrozė „ten“ apibūdinama kaip „degeneratyviniai distrofiniai stuburo pokyčiai“.

Akcentuojamas žodis „pokyčiai“, nes kalbama apie natūralius senėjimo procesus, kurie pradeda vystytis nuo tam tikro momento beveik visiems žmonėms. Laikui bėgant bet kuris organizmas susidėvi, o vienas iš pirmųjų procesų, susijusių su jo senėjimu (involiucija), yra tarpslankstelinių diskų pokyčiai.

 

KODĖL?

 

Tam, kas natūralu, gydymo nereikia. Jo reikia tik keletu atvejų: jei įvyksta konfliktas tarp skeleto struktūros ir nervinių audinių, t.y. jei susidėvėję slanksteliai veikia nervines galūnes, tuo jas dirgindami bei provokuodami skausmingus pojūčius. Gydytojai vadina šią būklę osteochondroze su šakniniu sindromu bei skiria priešuždegiminius bei nuskausminančius preparatus.

Apie eroziją žino tiek Rusijos, tiek ir Vakarų gydytojai, tačiau turi galvoje skirtingus dalykus. Kalbėdami apie eroziją, Europos ir Amerikos gydytojai turi omenyje funkcinę vidinio gimdos kaklelio epitelio būklę, kuri skiriasi nuo išorinio spalva ir faktūra, ko daugeliu atveju gydyti nereikia. Tačiau Rusijoje terminas „erozija“ vienija bet kokius apžiūros metu vizualizuojamus makštinės gimdos kaklelio dalies epitelio dangos pokyčius. 


KODĖL?

 

Skiriama tikroji erozija – gimdos kaklelio epitelio pažeidimai dėl traumos, infekcijos ar hormonų poveikio bei cilindrinio epitelio ektopija – tai fiziologinės normos tarp jaunų moterų variantas. Manoma, kad pastaroji gali išnykti pati, todėl nėra gydoma. Tačiau kaip ir bet kurią kitą gimdos kaklelio patologiją ją reikia stebėti, t.y. kartą per metus atlikti citologinį tyrimą ir kolposkopiją. Visame pasaulyje tai sudaro gimdos kaklelio vėžio profilaktikos pagrindą.

Medicinos klasifikacijoje disko išvarža apibrėžiama kaip viena iš stuburo osteochondrozės pasireiškimo formų. Tačiau išvarža nustatoma ir jauniems sveikiems asmenims (30 proc. atvejų), be to, dažniausiai ji nustatoma atsitiktinai, kai nėra jokių klinikinių požymių ir žmogus net neįtaria, kad ją turi. Ši aplinkybė buvo nustatyta Amerikos ir Europos mokslininkų, ištyrusių savanorių, besiskundžiančių nugaros skausmais, grupę.

 

Žinoma, tokių asmenų gydyti nereikia, tačiau kai kuriems pacientams dėl anatominių ir profesinių ypatumų išvarža gali konfliktuoti su nervinėmis struktūromis bei sukelti skausmą. Tokiais atvejais koreguojama pati situacija, o operuoti neskubama.

88 proc. atvejų disko išvarža praeina savaime, be jokio gydymo. Tai Japonijos mokslininkų duomenys, kurie dvejus metus stebėjo tokius pacientus, o kas tris metus jiems buvo atliekama magnetinio rezonanso tomografija (MRT). Įdomu tai, kad savaime išnyko tokios išvaržos, kurios Rusijoje tradiciškai operuojamos.

 

KODĖL?

 

Daugeliu atvejų išvaržą galima gydyti konservatyviosiomis priemonėmis, o kartais iš viso nieko nedalyti, o imtis tik profilaktinių priemonių. Geriausia profilaktika – tai aktyvus gyvenimo būdas ir reguliari mankšta. Tai sulėtina natūralius su senėjimu susijusius procesus ir treniruoja kompensacinius mechanizmus – sustiprina raumenis, kurie prilaiko stuburo diskus.

Avitaminoze mes linkę paaiškinti bet kokias savijautos ir išvaizdos problemas, ypač kylančias metų laikų pasikeitimo laikotarpiu. Manoma, kad susidoroti su vitaminų ir saulės šviesos trūkumu galima įsigyjant vitaminų ir mineralų kompleksą vaistinėje.

 

KODĖL?

 

Avitaminozė, t.y. kažkurio vitamino nebuvimas organizme, šiandieną pasitaiko ypatingai retai ir tai yra ganėtinai pavojinga. Pavyzdžiui, jei nėra vitamino C, vystosi skorbutas, dėl vitamino B nebuvimo vystosi beriberio liga, be vitamino D (pasitaiko tarp vaikų) susergama rachitu. Daug didesnė vitaminų deficito tikimybė – hipovitaminozė. Ši būklė gali pasireikšti skirtinai (nagų lūžinėjimas, odos sausumas ir t.t.). Tai nėra gydoma, o yra koreguojama, o tai daroma nebūtinai vartojant vaistus. Juk vitaminų ir mikroelementų trūkumas dažnai susijęs su chroniškomis organizmo būklėmis, pavyzdžiui, esant plonojo žarnyno susirgimams, vitaminai ir geležis neįsisavinami. Esant skydliaukės sutrikimams, sutrinka kalio ir fosforo įsisavinimas. Išsiaiškinti, kas tapo problemos priežastimi, bei ją nustatyti gali tik specialistas.

Tarptautiniame registre šio susirgimo nėra. Neurochirurgų teigimu, Rusijoje ši sąvoka taip pat laikoma pasenusia. Iš tiesų jokios druskos niekur nesikaupia – tai taip pat vienas iš degeneratyvinių stuburo pokyčių požymių. Tarpslanksteliniai diskai susidėvi, o slanksteliai suartėja ir ant jų šonų atsiranda kaulinės ataugos – osteofitai. Jie padidina šalia esančių slankstelių kontakto plotą – tai organizmo atsakas į diskų nusidėvėjimą. Tikėtis, kad tokie dariniai gali būti „išskaidyti“ masažu ar ultragarsu mažų mažiausiai naivu.

 

KODĖL?

 

Jei jie netrukdo, geriausia nedaryti nieko. Tačiau būna, kad išaugę į stuburo kanalo pusę, šie dariniai kontaktuoja su ten esančiomis nervų šaknelėmis, kas sukelia skausmą. Tokiu atveju būtinas kryptingas gydymas, fizioterapija bei mankšta.

Požiūris į šiuos mikroorganizmus laikui bėgant keitėsi. Ilgus metus mikoplazmos (Mycoplasma hominis) ir ureaplazmos (Ureaplasma spp.) buvo laikomos infekcijomis, plintančiomis lytiniu keliu, bei reikalaujančiomis būtino gydymo.

 

KODĖL?

 

Šiandieną yra žinoma, kad tai sąlyginai patogeninė mikroflora, todėl pasaulinėje praktikoje apsiribojama stebėjimu. Gydymas neatliekamas, jei nėra nusiskundimų, uždegiminio proceso klinikinių apraiškų ar laboratorinių požymių, taip pat jei artimiausius metus neplanuojamas nėštumas. Kai kurie specialistai dažniausiai primygtinai siūlo šių infekcijų gydymą. Tiesa, apie 3 proc. atvejų – tai tik šių mikroorganizmų nešiotojai.

 

Nuotrauka
Nustatykite tikrą savo biologinį amžių(1)
Biologinis amžius ne visada sutampa su nugyventų metų skaičiumi.Tad išspręskite šį testą ir sužinokite tikrą savo biologinį amžių.Plačiau...
Nuotrauka
Vandens telkiniuose į mus prasiskverbia parazitai(0)
Maudydamiesi atviruose vandens telkiniuose galime užsikrėsti bjauriais parazitais. Jie patenka į mūsų kūno vidų net per odą (pvz., lervutės).Plačiau...
Nuotrauka
HERPES – klastingas ir pavojingas(7)
Ant lūpos ar nosies iškilęs ,,šašas“ yra klastingoji pūslelinė – herpes. Net 90 proc. Žemės gyventojų yra užkrėsti šiuo Herpes virusu. Jeigu virusas pasisėja ant viso kūno, sukelia didelius skausmus, o patekęs į galvos smegenis – virusinės kilmės encefaliPlačiau...
Nuotrauka
Kokias ligas pranašauja apgamas?(0)
Apgamų mes matome tik ant odos, tačiau nepastebime tų, kurie atsiranda ant plaučių, kepenų, širdies, kitų vidaus organų. Apgamas yra lyg signalas, kad reikalinga skubi pagalba, jis parodo, kokias ligas esame paveldėję iš savo protėvių.Plačiau...
Nuotrauka
14 priežasčių, kodėl nuolat jaučiatės pavargę(6898)
Energijos stinga ne tik dėl miego trūkumo. Kartais vieni ar kiti įpročiai išsekina tiek fiziškai, tiek psichiškai.Plačiau...
Nuotrauka
Ne virusai kalti dėl mūsų ligų(0)
Ėmę čiaudėti, kosėti, sukarščiavę, dažniausiai pakeiksnojam prikibusį virusą ir skubame į vaistinę. Stebimės, kiek vis atsiranda naujų, iki šiol negirdėtų ligų ir kaip mutuoja tie nelemti virusai. Gydytoja homeopatė Aiva Vaivarienė linkusi virusus išteisPlačiau...
Nuotrauka
Ilgaamžiškumo paslaptis – japonų virtuvėje(0)
Japonų ilgaamžiškumo priežastis slypi jų maisto lėkštėje, kurioje dažniausiai karaliauja švieži, vos apdoroti maisto produktai.Plačiau...
Nuotrauka
Kas griauna mūsų sveikatą? Lentelė: ženklai E(5)
Kodėl verta vengti produktų su įvairiais maisto priedais ir kokią sveikatos kainą mokame už gražų ir pigų produktą?Plačiau...
Nuotrauka
Ajurvedos patarimai kiekvienam(0)
Rytų sveikatos mokymai paremti gilia patirtimi, todėl yra naudingi visiems. Sveikam Ajurveda padeda palaikyti gerą sveikatą, o sergančiam – ją atstatyti. Svarbiausia Ajurvedos nuostata – žmogus gali ir turi būti sveikas.Plačiau...
Nuotrauka
Sveikatai naudingos pavasarinės žolelės(0)
Pavasarį besiskundžiančiuosius silpnumu, nuovargiu žolininkai ragina pasinaudoti gamtos teikiamomis dovanomis: augalai yra įvairių vitaminų, mikroelementų šaltinis, padeda organizmui apsivalyti.Plačiau...
Nuotrauka
Dieviška plauko kilmė(1)
Ši tema susijusi su viso žmogaus organizmo gyvybingumu, organų veikla, kraujotaka, liaukų veikla ir t.t Plaukai yra tam tikras visatos informacijos imtuvas, per save praleidžiantis didelius kiekius informacijos.Plačiau...
Nuotrauka
Meilė gyvūnams pavojinga: kokiomis ligomis galima apsikrėsti nuo šuns arba katės(0)
Neretai savo augintinius mes sužmoginame – ne tik juos bučiuojame, bet ir leidžiame jiems valgyti iš savo lėkštės. Tuo tarpu vaikai nepraleidžia progos pamyluoti šalia daugiabučių augančių kačiukų. Pasirodo, tai baigtis gali gana liūdnai.Plačiau...
Nuotrauka
Aktyvuotos anglies nauda organizmui(165)
Esant įvairaus sunkumo apsinuodijimui, pirmiausia vartojame aktyvuotos anglies, mat esminė jos ypatybė – gebėjimas kovoti su nuodais, kurie ir sukelia apsinuodijimą.Plačiau...
Nuotrauka
Nematomi priešai, tykantys šokolade, kečupe, šaldytuve ir net druskoje(0)
Genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) vardas daugeliui vartotojų pažįstamas. Apie tokius organizmus maisto produktuose vartotojus perspėja etiketės. Galime rinktis: pigiau ir su GMO ar brangiau ir be jų.Plačiau...
Nuotrauka
Gydytojos homeopatės patarimai, kaip pasveikti be vaistų(0)
Kaip apsisaugoti nuo ligų, o susirgus - išsigydyti be cheminių vaistų, pataria natūraliosios medicinos ir farmakognozijos (augalinės kilmės vaistines medžiagas tiriantys) specialistai.Plačiau...
Žolininkų patarimai: norite greitai atsigauti po žiemos – valgykite medžių pumpurus ir piktžoles(0)
Pieno produktai didina osteoporozės ir vėžio riziką(0)
NUO KO PRIKLAUSO VISO ORGANIZMO GYNYBINĖ SISTEMA?(0)
3 vaikų mama ir sveikuolė R. Venslovienė: ligos - mūsų elgesio rezultatas(0)
Ekspertai: multivitaminai - pinigų išmetimas į balą(0)
SKAUDA GALVĄ? PRIEŽASTIS ŽARNYNE.(0)
MUMIJO - iliuzija ar panacėja nuo visų ligų?(10)
Chemikas: gąsdinimas raide E sužymėtais junginiais - reklaminis triukas(0)
Penkios gyvenimo būdo taisyklės, kurios gali įveikti silpnaprotystę(0)
Kodėl TOKS gydymas draudžiamas?(0)
Žiemos sezonas: kokių vaisių ir daržovių reikia dairytis prekybos centre(0)
Kokie kambariniai augalai gali pakenkti jūsų sveikatai?(3)
Kodėl lėta reakcija gali reikšti ankstyvą mirtį(0)
V.Stonkus: žmonių sveikata prastėja dėl pašalinio vaistų poveikio(0)
Atskleisti nauji faktai, kaip mobilieji telefonai žaloja sveikatą(0)
Ajurvedos konsultantė: ir Lietuvoje galima gyventi harmoningai(0)
Kodėl nemigos žala beveik prilygsta galvos traumai(0)
Antibiotikų aukso amžius eina į pabaigą(0)
Sumaniai besislapstančios kirmėlės ir lervos mūsų organizmą alina metų metus(0)
Reikia gydyti priežastį, o ne pasekmę(0)
Kaip mūsų sveikata susijusi su kraujo grupėmis: su kuria iš jų gyventi sunkiausia(0)
Ką rodo žili plaukai?(0)
NETIKĖTINI GYDYMOSI BŪDAI(0)
Bioritmų paslaptys: kada geriausia keltis, dirbti ar ilsėtis?(0)
Gyvačių nuodai – grožiui ir sveikatai(0)
Kada mesti rūkyti dar nevėlu?(9)
Kodėl blogai, kad anksti temsta(1)
Ar kenkia čiaudulio slopinimas?(0)
Paros laikas ir sveikata(3)
5 įrodymai, jog jūs nesilaikote dietos(1)
Liūdna žinia lietuviams: vėžio riziką paveldėjome(0)
Ar pirtis gydo?(0)
 
DIENOS SENTENCIJA
. Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.
Kinų išminčiai sako

 

 

Kartodami AFIRMACIJĄ - gydantį teiginį, pašalinsite ligos priežastį ir liga pasitrauks. Net jei netikite energetine žodžio galia, kartokite teiginį daugybę kartų ir pamatysite, kaip viskas ims keistis.

 

ENERGETINĖ ŽODŽIO GALIA – LABAI STIPRI.  

 

LIGA: Depresija.

 

LIGOS PRIEŽASTIS: Dažnas pyktis. Beviltiškumo jausmas.

 

GYDANTIS TEIGINYS: Myliu save. Esu ramus. Pats kuriu savo gyvenimą. Manęs neliečia kitų žmonių trūkumai ir baimės.

Jūsų reklama ČIA