Sena gydymo istorija
Česnakas - labiausiai ištirtas augalas pasaulyje. Jį augino ir juo gydėsi dar senovės Egipte, Graikijoje, Romoje, o kiek vėliau ir Kinijoje. Gydyti šiuo augalų pirmieji pradėjo senovės šumerai, o senovės romėnai žinojo, kad šis ,,stebuklingas“ augalas gydo kone nuo visų ligų, yra jaunystės ir stiprybės garantas.
Mokslas įrodė, kad:
Česnakas prieš vėžį
Įrodyta, kad česnakas:
• Tiesiogiai slopina auglio ląstelių medžiagų apykaitą.
• Neleidžia vėžinėms ląstelėms atsirasti ir daugintis.
• Skatina žmogaus organizmo imuninę sistemą kovoti su vėžinėmis ląstelėmis. Neseniai atlikus tyrimus su laboratorinėmis pelėmis pavyko nustatyti, kad česnakas apsaugo nuo vėžio, atsirandančio dėl kenksmingo nitrozaminų poveikio organizmui. Nitrozaminai - tai kancerogeninės medžiagos, kurios patenka į organizmą valgant mėsos produktus (ypač rūkytus). Yra duomenų, kad česnakas gali slopinti krūties, skrandžio, žarnyno piktybinių auglių atsiradimą.
Kiek vartoti česnako?
Šviežio česnako per dieną galima suvartoti 2-5 g, česnakų miltelių – 0,4-1,2 g, sauso jo ekstrakto – 300-1000 mg arba atitinkamai 4-12 mg alijino ar 2-5 mg alicino.
Kada negalima vartoti česnako?
Česnako negalima vartoti sergant kepenų ir inkstų ligomis, prieš sudėtingas operacijas. Taip pat dideliais kiekiais nereikėtų jo vartoti nėštumo ir žindymo periodu, bei kartu su vartojamais kraujo krešėjimą mažinančiais vaistais.
DĖMESIO: jei norite pasidaryti kokybiškų česnakų preparatų, reikia atminti, kad česnakai turi būti švieži, dideli, balti. Užpilus geriausia laikyti tamsaus stiklo buteliuose.
PUIKŪS ČESNAKO RECEPTAI
Česnaku vaikams varomos spalinės. Tam į tiesiąją žarną reikia įdėti nedaug česnako tyrelės, smulkinto česnako gabalėlių arba padaryti klizmutę iš česnako nuoviro, kuris verdamas iš 5-8 česnako skiltelių.
Česnakų nuoviras padeda įveikti galvos skausmą, svaigimą, nerimą, nemigą. Tam reikia suvalgyti 2-3 nedideles česnako skilteles per dieną. Tiek pat skiltelių reikėtų suvalgyti su maistu nuo skrandžio ir žarnyno infekcinių ligų, kolito.
Peršalus, sergant bronchine astma ir kokliušu,česnako tyrelė sumaišyta su sviestu arba taukais, įtrinama į krūtinę.
Svieste kepto česnako tyrelė arba piene virtas česnakas greitina pūlinių brendimą ir minkština skausmingas nuospaudas.
Karpos, dedervinės, egzemosir kitos odos ligos gydomos šviežia česnako tyrele arba sultimis.
Profilaktika prieš gripą. Kasdien į abi nosies šnerves 3 k per dieną įlašinti po 2 lašus česnakų sulčių.
Angina bei gerklės uždegimasnesunkiai įveikiamas 3 k. per dieną po 1 šaukštelį ryti šviežių česnakų sultis.
Egzemą gydo česnakinis tepalas. Reikia 3 galvučių česnako pelenus sumaišyti su 50 g medaus ir šiuo tepalu tepti pažeistas odos vietas.
Radikulitas. Reikia sumaišyti 1 stikl. tarkuotų juodųjų ridikų ir 1 galvutę trinto česnako. Viską sudėti į marlę ir uždėti ant skaudamo vietos.
Padidėjąs kraujospūdis.Prieš miegą 2 d. iš eilės suvalgyti po 2-3 skilteles česnako, po to padaryti 2 sav. pertrauką.