2020 liepos 13 d., pirmadienis
/
Rašykite mums čia: Email
arba pasveikpats@gmail.com
Facebook
Twitter
rss
http://www.smshostingas.lt/?utm_source=pasveikpats&utm_campaign=300x300&utm_medium=300x300
Rytų medicinos diagnostika
Rytų medicinos diagnostika
Rytų medicina moko labai tikslių metodų, kaip išsiaiškinti beprasidedantį liguistą procesą, kol dar neprasidėjo liga.
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
VISOS LIGOS. Natūralūs gydymo būdai ČIA...
 

Kodėl blogai, kad anksti temsta(1)

Nuotrauka
Laikas, kurį per parą praleidžiame prie dirbtinės šviesos, vis ilgėja ir ilgėja. Gąsdina ne tik sąskaitos už elektrą, bet ir skaudūs padariniai sveikatai, rašo „The Daily Mail“. Naujausias tyrimas atskleidė, jog dirbtinė šviesa padidina įvairiausių ligų r

2012 metais paskelbtos Europos Komisijos užsakyto tyrimo, kurį atliko geriausi mokslininkai, išvados atskleidė štai ką: „Dirbtinė šviesa nakties metu neatsiejama nuo krūties vėžio rizikos, taip pat sukelia miego, virškinimo trakto sutrikimų, neigiamai veikia nuotaiką, trikdo širdies ir kraujagyslių darbą“.

 

Be to, labai svarbi ir dirbtinės šviesos spalva. Leidinys „Neuroscience“ neseniai paviešino vieno tyrimo rezultatus: paaiškėjo, jog mėlyna šviesa nakties metu žiurkėnams kelia depresiją, mažiausią įtaką nuotaikai turi raudonos spalvos šviesa. Mokslininkas sakė, jog rezultatai vertingi ir kalbant apie žmones, todėl miegamiesiems rekomenduojamas jaukus raudono atspalvio apšvietimas.

Mokslininkai nesako, jog dirbtinė šviesa iš esmės yra blogis, tačiau reikia ją riboti.

 

Tyrimai parodė, jog dirbtinė šviesa nakties metu didina vėžio riziką. Neseniai ištirta daugiau nei 2 tūkst. vyrų, dirbančių naktimis – paaiškėjo, jog jiems kyla didesnis prostatos vėžio pavojus. Kiti mokslininkai išsiaiškino, jog, dirbant naktimis, net 60 proc. padidėja krūties vėžio rizika. Specialistai tvirtina, jog grėsmė aktuali ne vien naktinių pamainų darbuotojams.

Problema ta, jog elektra mūsų gyvenime atsirado gana neseniai, aiškina profesorius Richardas Stevensas iš Konektikuto universiteto sveikatos centro, besispecializuojantis šviesos poveikio žmogui srityje.

 

Šiuolaikiniai žmonės jau skaičiuoja apie 200 tūkst. metų, o elektros šviesa galime naudotis vos pastaruosius 100 metų. „Ryški šviesa nusileidus saulei – nenatūralus reiškinys. Dar visai neseniai tokių galimybių nebuvo – todėl žmogaus vidinis mechanizmas ir pasimeta“, - paaiškino profesorius.

Svarbiausias mechanizmas, kurį iš rikiuotės lengvai išveda dirbtinė šviesa – mūsų biologinis laikrodis. Būtent jis atsakingas už tai, kodėl vienu paros metu norime miego, o kitu jaučiatės žvalūs: viskas priklauso nuo išskiriamų hormonų. Biologiniam laikrodžiui taip pat tenka ir kitų organizmo funkcijų priežiūros pareiga: kalbame apie riebalų skaidymą, kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje.

Taigi bet koks veiksnys, sutrikdantis biologinio laikrodžio veikimą, atneša skaudžių padarinių sveikatai. Specialistai sako, jog dirbtinė šviesa siejama ne tik su vėžiu, bet ir su kitomis ligomis: diabetu, nutukimu, širdies problemomis depresija.

 

Mokslininkai vis dar nėra tikri, kodėl tokie sutrikimai gali baigtis taip liūdnai, tačiau nagrinėja net kelias teorijas. Viena iš jų susijusi su hormonu melatoninu, teigia profesorius R. Stevensas. Jis sukelia mieguistumą, organizmas jį išskiria nakties metu – pikas pasiekiamas apie 2 valandą ryto. Dirbtinė šviesa blokuoja šio hormono gamybą.

Melatoninas labai svarbus organizmui – ir ne tik dėl mieguistumo. Jis atsakingas už sveiką kraujospūdį ir reikiamą cukraus kiekį kraujyje, be to, mažina laisvųjų radikalų (žalojančių ląsteles) kiekį.

 

Kiti mokslininkai tvirtina, jog bet koks biologinio ritmo pažeidimas skatina vadinamųjų streso hormonų gamybą. Esą būtent jie siejami su didesne vėžio ir kitų sunkių ligų rizika.

24 valandų organizmo laikrodis taip pat kontroliuoja ir kitų hormonų gamybą. Pakalbėkime apie greliną, insuliną ir serotoniną, kurie siejami su apetitu, riebalų kaupimu ir nuotaika. Štai kodėl sutrikus šių hormonų gamybai prasideda tokios bėdos kaip antsvoris, antrojo tipo diabetas ir depresija.

Tiesą sakant, gydytojai ir mokslininkai taip sunerimo dėl pastarųjų Amerikos medikų asociacijos atradimų, jog reikalauja kuo skubiau atlikti daugiau tyrimų šia tema.

 

Jeigu nedirbate naktimis, ar tai turėtų rūpėti? Yra specialistų, manančių, jog vakarais naudojamas dirbtinis apšvietimas turi įtakos mūsų biologijai. Harvardo universiteto mokslininkai nustatė, jog ilgai vakarais deginant fluorescencines lempas organizme sumenksta hormono melatonino kiekis. Tampa sunkiau užmigti.

Tokį poveikį turi ne tik virš galvos kabantys šviestuvai. Leidinyje „American Journal of Preventative Medicine“ skelbiama: „Tyrimai parodė, jog melatonino gamybą veikia tik apšvietimas vakare, bet ir kompiuteriai bei planšetės“.

 

Dar apie kompiuterius, pakanka prie kompiuterio pasėdėti iki miego likus penkioms valandoms ir minėtojo hormono gamyba sutrinka. Nors ši teorija dar oficialiai nepatvirtinta, sunerimti verta.

Problema ta, jog elektros lemputės ir kompiuterio ekranai skleidžia daug vadinamosios mėlynosios šviesos (televizorių ekranai ją taip pat skleidžia, bet žymiai mažiau). Šios rūšies šviesa mūsų akims atrodo balta, dirbtinę šviesą sudaro visas spalvų spektras – be to, joje labai daug mėlynosios šviesos. Ji mus veikia tarsi žadintuvas – sumažėja melatonino kiekis, nesinori miego. Ji tarsi sako: ei, budinkis, jau rytas, teigia profesorius R. Stevensas.

 

Problemų kyla įjungus šviesą. Lemputės skleidžia daug mėlynosios šviesos. Nors dieną ji visai nekenkia, vakare gali sutrikti melatonino gamyba, ir bus sunku užmigti.

Naujos kartos energiją taupančios elektros lemputės gamina dar daugiau mėlynosios šviesos nei senosios.

„Vakare geriau tinka kaitinamosios lemputės, o ne energiją taupančios. Dabar visi agituoja už energiją taupančias lemputes, tačiau, nors ir saugo aplinką, jos skleidžia daug mėlynosios šviesos“, - sako profesorius R. Stevensas.

 

Profesorius R. Stevensas perspėja, jog reikia atlikti daugiau išsamių tyrimų, aiškinantis, ar dirbtinės šviesos sukeliami pokyčiai žmogaus organizme iš tikrųjų padidina vienos ar kitos ligos riziką – tad nepanikuokite ir dažniau mėgaukitės žvakių šviesa.

Profesorius sako, jog idealiausias pasirinkimas – raudona šviesa, ypač miegamajame. Esą ji mažiausiai trikdo žmogaus biologinį laikrodį.

„Kai naktį keliuosi į tualetą, visada užsidegu blausią raudoną šviesą – ji neleidžia miegams išsilakstyti“, - patirtimi dalijasi akademikas.

Štai ir daugiau patarimų, kaip manipuliuoti šviesa savo naudai. „Jeigu rytais norite jaustis žvalūs, pavyzdžiui, ką tik atvykę į darbą, geriausia įsijungti energiją taupančias lemputes. Tačiau vakare, kai budrumo nebereikia, blausi šviesa – pats geriausias pasirinkimas“, - teigia Sario universiteto profesorė Debra Skene.

 

Oksfordo profesorius Russellas Fosteris taip pat pasisako už blausią šviesą vakarais. Nors akademikas ir gana skeptiškai vertina elektros lempučių gebėjimą sutrikdyti žmogaus biologinį laikrodį, tačiau pripažįsta: „Visada stengiuosi prieš miegą patalpoje dirbtinę šviesą sumažinti iki minimumo. Visi mes prieš miegą puikiai apšviestame vonios kambaryje valomės dantis – tiek dirbtinės šviesos pakanka, kad miegai išsilakstytų. Aišku, rytais toks šviesos šokas visai tinka“.

Profesorius R. Fosteris teigia manąs, jog pasivaikščioti dienos metu žiemą – ypač rytais – tiesiog būtina. „Arba pabudote, praskleiskite užuolaidas ir pusryčiaukite prie lango. O tada – į lauką. Ir visai nesvarbu, koks lauke oras“.

 

Mokslininkai apšvietimą matuoja liuksais. Normaliai žmogaus biologinio laikrodžio veiklai reikia nuo 1000 iki 2000 liuksų. Kambario, kuriame įjungtos šviesos, apšvietimas lygus maždaug 200-300 liuksų. Lauke, net ir apsiniaukusią dieną – maždaug 10 tūkst. liuksų.

Natūrali šviesa ne tik padeda išvengti miego sutrikimų, bet ir užtikrina puikią smegenų sveikatą (ypač kalbant apie vyresnio amžiaus žmones).

 

S. Skene sako, jog, bėgant metams, mūsų akys darosi vis nejautresnės šviesai – todėl vyresnio amžiaus žmonėms reikia nuo 3 iki 5 kartų daugiau šviesos nei jaunimui.

Tačiau patarimas galioja visiems be išimties: vakarais dirbtinės šviesos kiekį sumažinkite iki minimumo, o rytais būtinai išeikite į lauką. Galbūt net už elektrą mokėsite mažiau.

http://t.delfi.lt/_a?a=63134038

 

Nuotrauka
Nustatykite tikrą savo biologinį amžių(1)
Biologinis amžius ne visada sutampa su nugyventų metų skaičiumi.Tad išspręskite šį testą ir sužinokite tikrą savo biologinį amžių.Plačiau...
Nuotrauka
Vandens telkiniuose į mus prasiskverbia parazitai(0)
Maudydamiesi atviruose vandens telkiniuose galime užsikrėsti bjauriais parazitais. Jie patenka į mūsų kūno vidų net per odą (pvz., lervutės).Plačiau...
Nuotrauka
HERPES – klastingas ir pavojingas(7)
Ant lūpos ar nosies iškilęs ,,šašas“ yra klastingoji pūslelinė – herpes. Net 90 proc. Žemės gyventojų yra užkrėsti šiuo Herpes virusu. Jeigu virusas pasisėja ant viso kūno, sukelia didelius skausmus, o patekęs į galvos smegenis – virusinės kilmės encefaliPlačiau...
Nuotrauka
Kokias ligas pranašauja apgamas?(0)
Apgamų mes matome tik ant odos, tačiau nepastebime tų, kurie atsiranda ant plaučių, kepenų, širdies, kitų vidaus organų. Apgamas yra lyg signalas, kad reikalinga skubi pagalba, jis parodo, kokias ligas esame paveldėję iš savo protėvių.Plačiau...
Nuotrauka
14 priežasčių, kodėl nuolat jaučiatės pavargę(6898)
Energijos stinga ne tik dėl miego trūkumo. Kartais vieni ar kiti įpročiai išsekina tiek fiziškai, tiek psichiškai.Plačiau...
Nuotrauka
Ne virusai kalti dėl mūsų ligų(0)
Ėmę čiaudėti, kosėti, sukarščiavę, dažniausiai pakeiksnojam prikibusį virusą ir skubame į vaistinę. Stebimės, kiek vis atsiranda naujų, iki šiol negirdėtų ligų ir kaip mutuoja tie nelemti virusai. Gydytoja homeopatė Aiva Vaivarienė linkusi virusus išteisPlačiau...
Nuotrauka
Ilgaamžiškumo paslaptis – japonų virtuvėje(0)
Japonų ilgaamžiškumo priežastis slypi jų maisto lėkštėje, kurioje dažniausiai karaliauja švieži, vos apdoroti maisto produktai.Plačiau...
Nuotrauka
Kas griauna mūsų sveikatą? Lentelė: ženklai E(5)
Kodėl verta vengti produktų su įvairiais maisto priedais ir kokią sveikatos kainą mokame už gražų ir pigų produktą?Plačiau...
Nuotrauka
Ajurvedos patarimai kiekvienam(0)
Rytų sveikatos mokymai paremti gilia patirtimi, todėl yra naudingi visiems. Sveikam Ajurveda padeda palaikyti gerą sveikatą, o sergančiam – ją atstatyti. Svarbiausia Ajurvedos nuostata – žmogus gali ir turi būti sveikas.Plačiau...
Nuotrauka
Sveikatai naudingos pavasarinės žolelės(0)
Pavasarį besiskundžiančiuosius silpnumu, nuovargiu žolininkai ragina pasinaudoti gamtos teikiamomis dovanomis: augalai yra įvairių vitaminų, mikroelementų šaltinis, padeda organizmui apsivalyti.Plačiau...
Nuotrauka
Dieviška plauko kilmė(1)
Ši tema susijusi su viso žmogaus organizmo gyvybingumu, organų veikla, kraujotaka, liaukų veikla ir t.t Plaukai yra tam tikras visatos informacijos imtuvas, per save praleidžiantis didelius kiekius informacijos.Plačiau...
Nuotrauka
Meilė gyvūnams pavojinga: kokiomis ligomis galima apsikrėsti nuo šuns arba katės(0)
Neretai savo augintinius mes sužmoginame – ne tik juos bučiuojame, bet ir leidžiame jiems valgyti iš savo lėkštės. Tuo tarpu vaikai nepraleidžia progos pamyluoti šalia daugiabučių augančių kačiukų. Pasirodo, tai baigtis gali gana liūdnai.Plačiau...
Nuotrauka
Aktyvuotos anglies nauda organizmui(165)
Esant įvairaus sunkumo apsinuodijimui, pirmiausia vartojame aktyvuotos anglies, mat esminė jos ypatybė – gebėjimas kovoti su nuodais, kurie ir sukelia apsinuodijimą.Plačiau...
Nuotrauka
Nematomi priešai, tykantys šokolade, kečupe, šaldytuve ir net druskoje(0)
Genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) vardas daugeliui vartotojų pažįstamas. Apie tokius organizmus maisto produktuose vartotojus perspėja etiketės. Galime rinktis: pigiau ir su GMO ar brangiau ir be jų.Plačiau...
Nuotrauka
Gydytojos homeopatės patarimai, kaip pasveikti be vaistų(0)
Kaip apsisaugoti nuo ligų, o susirgus - išsigydyti be cheminių vaistų, pataria natūraliosios medicinos ir farmakognozijos (augalinės kilmės vaistines medžiagas tiriantys) specialistai.Plačiau...
Žolininkų patarimai: norite greitai atsigauti po žiemos – valgykite medžių pumpurus ir piktžoles(0)
Pieno produktai didina osteoporozės ir vėžio riziką(0)
NUO KO PRIKLAUSO VISO ORGANIZMO GYNYBINĖ SISTEMA?(0)
3 vaikų mama ir sveikuolė R. Venslovienė: ligos - mūsų elgesio rezultatas(0)
Ekspertai: multivitaminai - pinigų išmetimas į balą(0)
SKAUDA GALVĄ? PRIEŽASTIS ŽARNYNE.(0)
MUMIJO - iliuzija ar panacėja nuo visų ligų?(10)
Chemikas: gąsdinimas raide E sužymėtais junginiais - reklaminis triukas(0)
Penkios gyvenimo būdo taisyklės, kurios gali įveikti silpnaprotystę(0)
Kodėl TOKS gydymas draudžiamas?(0)
Žiemos sezonas: kokių vaisių ir daržovių reikia dairytis prekybos centre(0)
Kokie kambariniai augalai gali pakenkti jūsų sveikatai?(3)
Kodėl lėta reakcija gali reikšti ankstyvą mirtį(0)
V.Stonkus: žmonių sveikata prastėja dėl pašalinio vaistų poveikio(0)
Atskleisti nauji faktai, kaip mobilieji telefonai žaloja sveikatą(0)
Ajurvedos konsultantė: ir Lietuvoje galima gyventi harmoningai(0)
Kodėl nemigos žala beveik prilygsta galvos traumai(0)
Antibiotikų aukso amžius eina į pabaigą(0)
Sumaniai besislapstančios kirmėlės ir lervos mūsų organizmą alina metų metus(0)
Reikia gydyti priežastį, o ne pasekmę(0)
Kaip mūsų sveikata susijusi su kraujo grupėmis: su kuria iš jų gyventi sunkiausia(0)
Ką rodo žili plaukai?(0)
NETIKĖTINI GYDYMOSI BŪDAI(0)
Bioritmų paslaptys: kada geriausia keltis, dirbti ar ilsėtis?(0)
Gyvačių nuodai – grožiui ir sveikatai(0)
Kada mesti rūkyti dar nevėlu?(9)
Ar kenkia čiaudulio slopinimas?(0)
Aštuoni mitai apie ligas(0)
Paros laikas ir sveikata(3)
5 įrodymai, jog jūs nesilaikote dietos(1)
Liūdna žinia lietuviams: vėžio riziką paveldėjome(0)
Ar pirtis gydo?(0)
 
DIENOS SENTENCIJA
. Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.
Kinų išminčiai sako

 

 

Kartodami AFIRMACIJĄ - gydantį teiginį, pašalinsite ligos priežastį ir liga pasitrauks. Net jei netikite energetine žodžio galia, kartokite teiginį daugybę kartų ir pamatysite, kaip viskas ims keistis.

 

ENERGETINĖ ŽODŽIO GALIA – LABAI STIPRI.  

 

LIGA: Depresija.

 

LIGOS PRIEŽASTIS: Dažnas pyktis. Beviltiškumo jausmas.

 

GYDANTIS TEIGINYS: Myliu save. Esu ramus. Pats kuriu savo gyvenimą. Manęs neliečia kitų žmonių trūkumai ir baimės.

Jūsų reklama ČIA