2020 liepos 13 d., pirmadienis
/
Rašykite mums čia: Email
arba pasveikpats@gmail.com
Facebook
Twitter
rss
http://www.smshostingas.lt/?utm_source=pasveikpats&utm_campaign=300x300&utm_medium=300x300
Kaip moteriai pavyko įveikti vėžį. Dienoraštis.
Kaip moteriai pavyko įveikti vėžį. Dienoraštis.
Krūties vėžys – bene dažniausia moterų onkologinė liga, todėl užčiuopti savo krūtyje gūzelį – deja, joks stebuklas. Nenustebo ir šio straipsnio herojė.
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
VISOS LIGOS. Natūralūs gydymo būdai ČIA...
 

Vegetarų sveikata ir mityba(0)

Nuotrauka
Nors vegetariška dieta gali būti efektyvus būdas pagerinti sveikatos būklę, neteisingai subalansuota mityba gali sukelti problemų.

 

Paprastai teigiama, kad vegetariška mityba susijusi su sumažėjusiu bendru mirtingumu, mažesne širdies ir kraujagyslių ligų rizika. 

 

Vegetarai turi mažesnį kūno masės indeksą, mažesnį cholesterolio kiekį, mažesnį kraujo spaudimą, rečiau serga širdies ligomis, hipertenzija, 2 tipo cukriniu diabetu, inkstų ligomis, osteoporoze, demencijomis.

 

Mirtingumas nuo išeminių širdies ligų 30 proc. mažesnis tarp vegetarų vyrų ir 20 proc. – tarp vegetarių moterų. Maitinantis vegetariškai, su maistu gaunama mažiau sočiųjų riebalų, cholesterolio, gyvūninių baltymų, daugiau angliavandenių, skaidulų, magnio, kalio, folio rūgšties, antioksidantų (vitaminų C, E). Įtaką geresnei sveikatai daro ir tai, jog tarp „žolėdžių“ mažiau rūkalių ir daugiau pasiturinčių žmonių. Vegetariška dieta kartais skiriama gydymo sumetimais, pvz., ji gali būti naudojama gydant reumatoidinį artritą, tačiau įrodymai, ar tai efektyvu, negalutiniai.

 

Mokslininkai nustatė, kad įvairių gyvenimo būdų derinys gali turėti įtakos gyvenimo trukmei net 10 metų. Vegetariškai mityba, kaip nustatyta, suteikia papildomus 1-1,5 - 2 m. gyvenimo. 1999 tyrimo, kurio metu naudoti 5 Vakarų šalių mirtingumo rodiklių tyrimų duomenys, išvadose teigiama, kad peskovegetarų mirtingumo koeficientas 0,82, vegetarų 0,84, atsitiktinių mėsos valgytojų 0,84, reguliariai valgančių mėsą ir veganų 1. Asociacijų su kitomis pagrindinėmis mirčių priežastimis ir mityba nebuvo nustatyta.

 

Gyvenimo trukmė pietų Prancūzijoje, kur mažai mėsos ir populiari Viduržemio jūros dieta, ilgesnė, negu Šiaurės Prancūzijoje, kur dažniau valgoma mėsa. Didžiausias mitybos ir ilgaamžiškumo bei vakarietiškų ligų tyrimas buvo kinų projektas, kurio metu tirtas mirtingumas nuo 12 vėžio rūšių. Projektas tyrė ryšį tarp mirtingumo ir mitybos bei gyvenimo būdo. Stipri sąveika rasta tarp aukšto gyvulinių produktų kiekio mityboje ir didelio mirtingumo nuo širdies ligų, diabeto bei vėžio. Yra tyrimų, kurie neparodo jokių reikšmingų sveikatos skirtumų tarp vegetarų ir ne vegetarų.

Apribojus mėsos bei pieno produktų naudojimą ir neužtikrinus adekvačių augalinių produktų vartojimo, gali susidaryti tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas.

 

 

Problemų gali sukelti nepakeičiamų riebiųjų rūgščių, geležies, kalcio ir cinko, vitaminų B2, B12, D stoka. Dėl vitamino B12 ir geležies stokos išsivysto mažakraujystė. Mergaitėms ir moterims gali pranykti mėnesinės. Tiesa, sveikatos sutrikimai gali grėsti visiems, kurių mityba nepilnavertė. Amerikos dietologų asociacija nurodo, kad vegetariška mityba gali būti labiau paplitusi tarp paauglių su valgymo sutrikimais, tačiau pati vegetariška mityba nesukelia valgymo sutrikimų – ji tik gali paslėpti esamus.

 

 

Amerikos ir Kanados dietologai teigia, kad tinkamai suplanuota veganiška dieta tinkama visuose gyvenimo etapuose, Šveicarų federalinė mitybos komisija ir Vokietijos mitybos draugija nerekomenduoja veganiškos dietos, atsargiai pataria elgtis vaikams, nėščiosioms ir pagyvenusiems žmonėms.

 

Veganiška mityba gali būti labiau paplitusi tarp paauglių, turinčių valgymo sutrikimų.

Jei veganiški maitinamasi netinkamai, žmogui gali pritrūkti kobalamino (vitaminas B12), kalcio, omega-3 riebiųjų rūgščių, vitamino D, geležies, cinko, riboflavino (vitaminas B2), jodo. Ten, kur druska nejoduojama, veganams gali tekti vartoti jodo papildus. Taip pat jiems gali trūkti cholino.

Amerikos dietologai pataria vaikų veganų maistą papildyti geležimi, vitaminais D ir B12.

 

Žindančių motinų vitamino B12 trūkumas susijęs su jų vaikų neurologiniais sutrikimais. Veganės nėščiosios ir mainančios krūtimi racioną taip pat turėtų papildyti omega-3 riebiosiomis rūgštimis ir α-linoleno rūgštimi, cholinu. Veganams patariama gerti vitamino D papildus, nors šviesios odos žmonės kas kelias dienas pabūdami saulės šviesoje jo gauna pakankamai. Tamsiaodžiams žmonėms saulės reikia žymiai daugiau.

 

 

Veganams rekomenduojama kasdien suvalgyti tris porcijas kalciu praturtinto maisto – sojos pieno, migdolų, papildų. Lyginant su mėsos mėgėjais ir vegetarais, veganai turi didesnę kaulų lūžių riziką – jų maiste mažiau kalcio, nors 2009 m. kaulų tankio tyrime veganų kaulų tankis, lyginant su visavalgiais, buvo 94 proc. – šis skirtumas nelaikomas kliniškai reikšmingu.

 

Be to, ištyrus 100 veganių moterų po menopauzės, nustatyta, kad mityba neturėjo neigiamo poveikio mineraliniam jų kaulų tankiui. Kai kurių tyrimų duomenimis, yra netgi priešingai - osteoporozė siejama su gyvulinių baltymų vartojimu, kadangi šie padidina kraujo ir audinių rūgštingumą, kurie norėdami jį neutralizuoti iš kaulų „ištraukia“ kalcį.

 

 

Veganai turi mažesnę bendrą ir MTL cholesterolio koncentraciją. Su maistu jie gauna daugiau gauna skaidulų, kalio, magnio, folio rūgšties, antioksidantų (vitaminai C ir E). Manoma, kad veganai, gaunantys pakankamai vitamino B12, gali turėti mažesnę riziką susirgti išemine širdies liga, negu lakto-ovo vegetarai (lakto-ovo vegetarų mirtingumas nuo šios ligos 34 proc. mažesnis už mėsos valgytojus ir 26 proc. už veganus). 1999 m. didelio tyrimo metu nustatyta, kad veganų ir mėsos valgytojų mirtingumas nuo smegenų kraujotakos ligų, skrandžio, storosios žarnos, plaučių, krūties, prostatos vėžio nesiskyrė.

 

1971 m. trumpalaikiai BJ Meyer atlikti tyrimai paskelbė, kad lipidų ir gliukozės kiekiai kraujyje ypač geri tarp fruitarianų. Tiesa, mitybos specialistai teigia, kad frugivorai suaugę neturėtų maitintis pernelyg ilgai, o vaikams ši dieta visai netinkama. Keletas vaikų, maitintų pagal frugivorų ideologiją, mirė, tad daug kur vaikai iš tėvų, kurie juos maitina fruitarianiškai, atimami. Fruitarianizmas yra dar labiau ribojantis negu veganizmas ar žaliavalgizmas, tad padidėja nepakankamos mitybos tikimybė. Fruitariano dietoje gali trūkti kalcio, baltymų, geležies, cinko, vitamino D, B grupės vitaminų (ypač B12) ir nepakeičiamųjų riebiųjų rūgščių.

 

Žaliavalgių medicininiai tyrimai rado tiek teigiamą, tiek neigiamą tokios mitybos poveikį sveikatai. Žaliavalgiai rečiau kenčia nuo nutukimo ir hipertenzijos. Jų kraujyje mažesnė MTL cholesterolio ir trigliceridų koncentracija, bet padaugėja kraujo plazmos homocisteino ir DTL cholesterolio, taip pat trūksta vitamino B12. Maitinantis žaliu maistu, pagerėja fibromialgijos ir reumatoidinio artrito simptomai (pastarieji įvertinti subjektyviai, išmatuojamų neaptikta). Pereinant į žaliavalgę mitybą gali kamuoti vėmimas ir viduriavimas.

 

Makrobiotinės dietos šalininkai teigia, jog jų mitybos būdas padeda apsisaugoti nuo vėžio bei jį gydyti, yra ir įrodymų, kad daug neskaldytų grūdų, daržovių, mažai sočiųjų riebalų, raudonos bei konservuotos mėsos maiste padeda išvengti daugelio vėžio rūšių arba pagerina sergančiųjų gyvenimo trukmę. Oficialiai teigiama, kad moksliniai tyrimai tėra dvi retrospektyvinės studijos su daug metodologinių klaidų.

 

 

sveikatos specialistė Agnė Dvylaitytė

www.sakiavsb.lt

 

Nuotrauka
Žaliasis stebuklas – želmenų sultys(7027)
Iš želmenų išspaustos sultys – vaistas nuo ligų ir senatvės negalavimų, jas siūlo ir sveikų gėrimų barai, o vaistinėse jau atsirado netgi želmenų preparatų.Plačiau...
Nuotrauka
Morkos su jūros kopūstais(0)
Jūros kopūstuose gausu visokiausių gėrybių, bet jas vartoti ne kiekvienas ryžtasi dėl kvapo, skonio, išvaizdos, ribotų paruošimo galimybių. Kolkas siūlau vieną iš galimų variantų.Plačiau...
Nuotrauka
Medicinos tyrimai: vartojančiųjų sultis kraujas — geresnis(0)
Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija atliko unikalų tyrimą – padarė žmonių, 5 rytus iš eilės gėrusių natūralias sultis kraujo tyrimus.Plačiau...
Nuotrauka
Vegetarinės mitybos nauda sveikatai(0)
Vegetarinė mityba gali būti labai sveika. Žmonės gali tapti vegetarais dėl daugelio su sveikata, aplinkosauga, religija ar taupymu susijusių priežasčių.Plačiau...
Nuotrauka
Morkų lapai - tikras lobis kraujagyslėms, akims ir imunitetui(4209)
Morkų lapų naudojimas mums nėra įprasta. Mes visada juos išmetame, nesusimąstydami apie jų nemažą naudą. O be reikalo - jie gali būti mums naudingi - jie turtingi vitaminais ir mineralais.Plačiau...
Nuotrauka
Mityba pagal Ajurvedą: mokslininkai tik dabar „atranda“ tai, kas Vedose parašyta prieš tūkstančius metų(5)
Kiekvieną dieną girdime naujas teorijas, kaip išlikti jaunam, sveikam, energingam. Tačiau vis dažniau net patys medikai prabyla apie tai, kad dviračio nebeišrasime, o visos sveikatos paslaptys jau seniai atrastos ir užrašytos.Plačiau...
Nuotrauka
Žaliavalgė D. Tomson: vitaminų užtaisas – daigai(0)
Ekspertai apskaičiavo, kad daiguose yra iki šimtą kartų daugiau fermentų nei vaisiuose ir daržovėse, kurie puikiai veikia sveikatą ir lengvina virškinimą.Plačiau...
Nuotrauka
Pakeitus mitybą, liga pasitraukė akimirksniu(0)
Tradicinė medicina ligų ne gydo, o atideda, sako Medicinos mokslų daktaras, chirurgas, gyvo maisto propaguotojas Darius Kubilius.Plačiau...
Nuotrauka
Žaliavalgystės dėka dingo galvos ir sąnarių skausmai(0)
Apie žaliavalgystę, šio mitybos būdo pradžią, ypatumus ir naudą pasikalbėjome su žalio maisto parduotuvės Žaliavalgis.lt įkūrėju Nodariu Turčinavičiumi.Plačiau...
Nuotrauka
Mano diena ant delno: žaliavalgė Gražina Gum(0)
7-rius metus žaiavagystę propaguojanti žaliosios mitybos specialistė ir neapdoroto maisto baro „Raw42“ įkūrėja Gražina Gum spinduliuoja grožiu ir sveikata. Paklausta, kas priverčia ją visada jaustis energinga ir žvalia, pabrėžia žalio maisto ir skaidrių mPlačiau...
Nuotrauka
Sprendimas vaikui neduoti mėsos - tėvų ar valstybės reikalas?(0)
Lietuvoje daugėjant žmonių, pasirinkusių vegetarinę mitybą, atsiranda vis didesnis poreikis vegetariškų darželių, kadangi savo vaikams šie žmonės perduoda savo mitybos įpročius.Plačiau...
Nuotrauka
7 priežastys, kodėl vegetarai gyvena ilgiau(0)
Valgyti mėsą nėra nieko bloga, jeigu darote tai saikingai. Tačiau tyrimai rodo, kad vegetarai apskritai būna sveikesni ir net gyvena ilgiau.Plačiau...
Nuotrauka
Žaliavalgė: mėsa - ne žmogui skirtas maistas(0)
„Žalias“ maistas esą turi galių išgydyti visas ligas – net vėžį, tikina žaliavalgiai. Tačiau mitybos ir onkologinių ligų specialistai tokias kalbas vertina skeptiškai.Plačiau...
Nuotrauka
Puikios išvaizdos paslaptis - žaliavalgystė?(0)
Gyvenimas laikantis riešutų, sėklų, vaisių ir daržovių dietos neatrodo labai patrauklus, bet 29 m. žaliavalgė Susan Reynolds tvirtina, kad būtent tokia mityba padeda jai atrodyti taip jaunatviškai, jog žmonės dažnai palaiko ją 16 m. paaugle.Plačiau...
Nuotrauka
Darbdaviai turėtų džiaugtis vegetarais: kaip mėsa keičia mūsų įpročius(0)
„Vegetarai dirba iki pietų ir po jų, o tie, kurie valgo gyvūnus, po pietų dirba silpniau, jiems reikia bent valandos, kol tas maistas apsivirškins“, – sako med. mokslų daktaras Darius Kubilius, prieš porą metų su šeima atsisakęs gyvūninės kilmės produktų.Plačiau...
7 veganiškos mitybos privalumai(0)
KAS YRA KAS – vegetarai, pusiau vegetarai, lakto vegetarai ir pan.(8)
Mityba. Vegetariško maisto piramidė(7223)
Veganiškas gyvenimo būdas(0)
Patarimai pradedančiam vegetarui(0)
Veganai: tapti „šlamšto valgytojais“ nesunku, o veganizmui reikia išmonės ir kantrybės(0)
 
DIENOS SENTENCIJA
. Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.
Kinų išminčiai sako

 

 

Kartodami AFIRMACIJĄ - gydantį teiginį, pašalinsite ligos priežastį ir liga pasitrauks. Net jei netikite energetine žodžio galia, kartokite teiginį daugybę kartų ir pamatysite, kaip viskas ims keistis.

 

ENERGETINĖ ŽODŽIO GALIA – LABAI STIPRI.  

 

LIGA: Depresija.

 

LIGOS PRIEŽASTIS: Dažnas pyktis. Beviltiškumo jausmas.

 

GYDANTIS TEIGINYS: Myliu save. Esu ramus. Pats kuriu savo gyvenimą. Manęs neliečia kitų žmonių trūkumai ir baimės.

Jūsų reklama ČIA