2020 liepos 04 d., šeštadienis
/
Rašykite mums čia: Email
arba pasveikpats@gmail.com
Facebook
Twitter
rss
http://www.smshostingas.lt/?utm_source=pasveikpats&utm_campaign=300x300&utm_medium=300x300
Kaip atsikratyti galvos skausmo be vaistų?
Kaip atsikratyti galvos skausmo be vaistų?
Galvos skausmas vienaip ar kitaip suteikia kiekvienam žmogui daug nemalonumų ir yra vienas iš labiausiai paplitusių negalavimų, kuriuos pajutę ieškome skausmą malšinančių tablečių. Tačiau yra saugesnis būdas kovoti su galvos skausmu – tai masažas.
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
VISOS LIGOS. Natūralūs gydymo būdai ČIA...
 

Žaliavalgystės dėka dingo galvos ir sąnarių skausmai(0)

Nuotrauka
Apie žaliavalgystę, šio mitybos būdo pradžią, ypatumus ir naudą pasikalbėjome su žalio maisto parduotuvės Žaliavalgis.lt įkūrėju Nodariu Turčinavičiumi.

 

Kas toji žaliavalgystė? Kaip pradėti? Ar galima prisitaikyti žaliavalgystės principus bent jau iš dalies? Atsakymus į šiuos bei daugelį kitų klausimų sužinosite perskaitę interviu.  

Kokia buvo Jūsų žaliavalgystės kelio pradžia?

Vien žaliu maistu nusprendžiau maitintis prieš ketverius metus, kai žaliavalgystė Lietuvoje dar buvo mažai girdėta sąvoka. Pokyčiams mityboje ir gyvenime nemažai įtakos turėjo vaikučių atsiradimas, nes su žmona Dovile norėjome vaikams perduoti kuo geresnius mitybos įpročius. Nuo seno žinomas lietuvių posakis, jog įpratimas – antras prigimimas, taigi kokį maistą įpratiname vaikus valgyti nuo mažumės, toks maistas jiems atrodys skanus visą gyvenimą.

Žaliavalgystė man pasirodė racionalus mitybos būdas daugeliu atžvilgių – žalias maistas yra skanus, patrauklus akiai ir aromatingas, itin naudingas sveikatai, jo paruošimas, jei to reikia, užima nedaug laiko, jis neapsunkina virškinimo, taigi jautiesi žvalesnis, gyvybingesnis.  

Kas yra žaliavalgystė? Ar žaliavalgiai yra vegetarai ir nevalgo mėsos?

Žaliavalgystė dažniausiai suprantama kaip maitinimasis žaliu, termiškai neapdorotu (arba apdorotu žemoje, iki 41 laipsnio C temperatūroje) augaliniu maistu, nors yra žaliavalgių, kurie vartoja ir gyvūninius termiškai neapdorotus produktus.

Kuo maitinasi žaliavalgiai?

Žaliavalgių meniu labai platus – tai daugybė rūšių vaisių, uogų, daržovių, riešutų, sėklų, žalumynų (įskaitant laukines žoles), jūros dumblių. Iš minėtų produktų gaminami įvairiausi patiekalai – nuo visiems įprastų salotų iki gardžiausių pyragų, pagamintų be rafinuotų miltų, pieno produktų, kiaušinių ar cukraus. Ypatingas dėmesys žaliojoje virtuvėje skiriamas daigintoms sėkloms, grūdams, želmenims bei fermentuotiems produktams, tokiems kaip pvz. rauginti kopūstai ar fermentuotas sėklų sūris.

Patarkite skaitytojams, norintiems išmėginti žaliavalgystę, kaip pradėti? Kokia Jūsų asmeninė patirtis?

Mano mitybos pokyčiai buvo gana radikalūs ir to kitiems dabar turbūt nerekomenduočiau, nes prie naujos mitybos reikia ne tik pripratinti savo organizmą, bet ir artimuosius, kuriems žaliavalgystė gali atrodyti ne pats teisingiausias pasirinkimas.

Pradžioje rekomenduočiau pusryčius keisti energiją ir žvalumą teikiančiais vaisių ir žalumynų kokteiliais ar žalumynų sultimis, vėliau palaipsniui keisti pietų bei vakarienės patiekalus atrandant naujus skanius ir sveikus produktus. Mitybos pokyčiai išties daro didelę įtaką mūsų sveikatai, nuotaikai, todėl labai rekomenduoju ją koreguojant domėtis sveikos mitybos srities literatūra, kurios vis daugiau išleidžiama ir lietuvių kalba. Jei žaliavalgystės imamasi nepamatuotai, neapgalvotai, pvz. siekiant tik greitai sulieknėti,   galima sulaukti ir nepageidautinų rezultatų.  

Ką Jums suteikė žaliavalgystė?

Mano organizmui žaliavalgystė suteikė išties nemažai naudos – dingo kartais kamavę stiprūs galvos skausmai bei sąnarių skausmas, „nutirpo“ kokia dešimtis nereikalingų kilogramų, tapau ištvermingesnis, žvalesnis. Toks mitybos būdas gali būti naudingas daugeliu ligų sergantiesiems, nes padeda išvalyti organizmą nuo susikaupusių teršalų, jį šarmina, kai tuo tarpu gausus gyvūninių produktų vartojimas organizmą rūgština, teršia ir tuo būdu skatina senėjimą.         

Žinau, kad žaliavalgiai neretai naudoja prietaisus maistui ruošti, kokie jie? Ar be jų galima išsiversti?

Norint žaliavalgiškai maitintis prietaisai nėra būtini, tačiau jie padeda praturtinti mitybą didesne patiekalų įvairove, palepinti skonio receptorius naujai atrastais skoniais ar net suteikia maistui kitokią formą, kaip pvz. išdžiovinus vaisių tyrelę džiovintuve, ji virsta spalvingu aromatingu suktinuku, kurį supjausčius gabalėliais gausime gardžius saldainiukus.

Mūsų namuose svarbiausias pagalbininkas virtuvėje - itin galingas Vitamixsmulkintuvas, kuriame kas rytą per mažiau nei minutę pasiruošiame visos šeimos mėgstamus žaliuosius vaisių kokteilius su kultūrinėmis ar laukinėmis valgomomis žolėmis, taip pat ruošiame nevirtas šiltas sriubas, padažus, riešutų ir sėklų pieną, riešutų sviestą, o svečius palepiname naminiais ledais iš šaldytų vaisių.

Kitas žaliojoje virtuvėje labai plačiai naudojamas prietaisas – tai maisto džiovintuvas. Geriausiai žaliavalgiškiems skanėstams ruošti tinka džiovintuvai, kuriuose yra įdiegta tiksli temperatūros kontrolė, nes viršijus 41 laipsnio temperatūrą, pradeda irti fermentai, mažėja produktų maistinė vertė. Itin svarbu, kad džiovintuvo ventiliatorius būtų pritvirtintas ant vidinės galinės prietaiso sienelės, o ne apačioje, kaip daugelyje pigių, nepakankamai kokybiškai maistą džiovinančių džiovintuvų. Gerame džiovintuve pašildytas oras paskirstomas tolygiai po visą džiovintuvą, todėl produktai išdžiūsta greičiau, tolygiau, be to jame galima džiovinti ir skystos konsistencijos gaminius. Savo džiovintuve mes dažnai džioviname daigintų sėklų duoneles, įvairius sausainiukus, traškučius, vaisių tyreles ir, žinoma, obuolius, kriaušes, slyvas, pomidorus, žalumynus ir kt. produktus. Neretai sulaukiu klausimų apie sulčiaspaudžių skirtumus – juk rinkoje apstu įvairių modelių sulčiaspaudžių – įprastų centrifūginių, lėtaeigių viensraigčių, lėtaeigių dvisraigčių. Lėtaeigės sulčiaspaudės daugeliu atžvilgiu yra pranašesnės už nuo seno naudotas įprastas centrifūgines sulčiaspaudes, nes jos sultis spausdžia efektyviau – lieka mažiau išspaudų, jomis išspaustose sultyse išlieka daugiau naudingujų medžiagų, be to jos veikia tyliau.

Itin kokybiškai sultis spaudžiaGreenStar dvisraigtės lėtaeigės sulčiaspaudės su magnetiniais sraigtais – sraigtų įmagnetinimo dėka sultyse išlieka daugiau mineralinių medžiagos, o du tarpusavyje sujungti sraigtai leidžia išgauti didžiausią sulčių kiekį net ir iš kviečių želmenų ar kitų žalumynų, su kuriais sunkiai susidoroja kitos sulčiaspaudės. Be to, įvairių priedų dėka tokioje sulčiaspaudėje galite pasigaminti net ir riešutų sviestą ar gardžius vaisių ledus.      

Ką rekomenduotumėte tiems skaitytojams, kurie nėra pasiruošę pakeisti savo mitybos iš esmės, tačiau nori būti sveikesni?

Neseniai teko nugirsti posakį, jog maistas yra tai, ką pasigamini pats, visa kita - ne maistas. Nors tai pasakyta ir su humoru, tačiau manau, kad tame labai daug tiesos. Namuose gaminant maistą patys žinome, kokios kokybės, kokio šviežumo produktus įdedame į patiekalą, be to jį „pagardiname“ šviesiomis mintimis, meile artimiesiems.

Kiekvienam skaitytojui, nuo mažiausio iki vyriausio, patarčiau dieną pradėti žaliojo kokteilio stikline, stengtis kasdien suvalgyti po dubenėlį salotų – tokiu būdu patys pastebėsite, kaip potraukis sunkiai virškinamam tradiciniam maistui pradės mažėti ir netinkamus mitybos įpročius pakeisti taps lengviau.

Daugelis mityba susirūpina gimus vaikams. Kokių patarimų iš žaliavalgystės pusės galėtumėte duoti mažųjų mamoms?

Mažųjų mamas skatinčiau kuo anksčiau supažindinti vaikus su žaliojo maisto įvairove. Prisiminkime, kad maisto medžiagų apstu daigintuose lęšiuose, spindulinėse pupuolėse, baltuose nekepintuose grikiuose, saulėgrąžose – šiuos daigintus produktus net patys mažiausieji mielai valgo sutrintus į košelę. Vaikai labai mėgsta ir riešutų (geriausiai tam tinka migdolai) ar sėklų pieną, kurį namuose paruošti taip pat visai nesudėtinga. Vietoj saldainių, kuriuose gausu kenksmingų maisto priedų bei rafinuoto cukraus, mažiesiems pasiūlykite ekologiškų, konservantais neapdorotų džiovintų vaisių.      

 

Kviečiame skaitytojus įsitikinti, kad žaliavalgiškas maistas suteikia gausybę jėgų, užtikrina puikią savijautą ir yra iš tiesų gardus! Rytą pradėkite su žaliuoju kokteiliu!

Žaliojo kokteilio receptas

1 litrui žaliojo kokteilio paruošti reikės:
1,5 banano;
2 obuolių;
2 didelių saujų žalumynų (rudenį puikiai tiks petražolės, morkų, burokėlių lapai, lapiniai kopūstai, mangoldai, neperaugusios dilgėlės, garšvos);  
1 stiklinės vandens.

Kokteilį pagardinti galite ir šviežiomis ar šaldytomis šaltalankių, spanguolių, aviečių, mėlynių ar juodųjų serbentų uogomis, pasaldinti – natūraliomis datulėmis.

Sudėkite produktus į maisto smulkintuvą, įpilkite vandens, suplakite. Skanaus!

 

Šaltinis: http://www.sveikata.lt/straipsnis/zaliavalgystes-deka-dingo-galvos-ir-sanariu-skausmai-papildomi-kilogramai-tapau-istvermingesnis-zvalesnis-zaliavalgis-lt-parduotuves-ikurejas-nodaris-turcinavicius-2141

Nuotrauka
Žaliasis stebuklas – želmenų sultys(7027)
Iš želmenų išspaustos sultys – vaistas nuo ligų ir senatvės negalavimų, jas siūlo ir sveikų gėrimų barai, o vaistinėse jau atsirado netgi želmenų preparatų.Plačiau...
Nuotrauka
Morkos su jūros kopūstais(0)
Jūros kopūstuose gausu visokiausių gėrybių, bet jas vartoti ne kiekvienas ryžtasi dėl kvapo, skonio, išvaizdos, ribotų paruošimo galimybių. Kolkas siūlau vieną iš galimų variantų.Plačiau...
Nuotrauka
Medicinos tyrimai: vartojančiųjų sultis kraujas — geresnis(0)
Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija atliko unikalų tyrimą – padarė žmonių, 5 rytus iš eilės gėrusių natūralias sultis kraujo tyrimus.Plačiau...
Nuotrauka
Vegetarinės mitybos nauda sveikatai(0)
Vegetarinė mityba gali būti labai sveika. Žmonės gali tapti vegetarais dėl daugelio su sveikata, aplinkosauga, religija ar taupymu susijusių priežasčių.Plačiau...
Nuotrauka
Morkų lapai - tikras lobis kraujagyslėms, akims ir imunitetui(4209)
Morkų lapų naudojimas mums nėra įprasta. Mes visada juos išmetame, nesusimąstydami apie jų nemažą naudą. O be reikalo - jie gali būti mums naudingi - jie turtingi vitaminais ir mineralais.Plačiau...
Nuotrauka
Mityba pagal Ajurvedą: mokslininkai tik dabar „atranda“ tai, kas Vedose parašyta prieš tūkstančius metų(5)
Kiekvieną dieną girdime naujas teorijas, kaip išlikti jaunam, sveikam, energingam. Tačiau vis dažniau net patys medikai prabyla apie tai, kad dviračio nebeišrasime, o visos sveikatos paslaptys jau seniai atrastos ir užrašytos.Plačiau...
Nuotrauka
Žaliavalgė D. Tomson: vitaminų užtaisas – daigai(0)
Ekspertai apskaičiavo, kad daiguose yra iki šimtą kartų daugiau fermentų nei vaisiuose ir daržovėse, kurie puikiai veikia sveikatą ir lengvina virškinimą.Plačiau...
Nuotrauka
Pakeitus mitybą, liga pasitraukė akimirksniu(0)
Tradicinė medicina ligų ne gydo, o atideda, sako Medicinos mokslų daktaras, chirurgas, gyvo maisto propaguotojas Darius Kubilius.Plačiau...
Nuotrauka
Mano diena ant delno: žaliavalgė Gražina Gum(0)
7-rius metus žaiavagystę propaguojanti žaliosios mitybos specialistė ir neapdoroto maisto baro „Raw42“ įkūrėja Gražina Gum spinduliuoja grožiu ir sveikata. Paklausta, kas priverčia ją visada jaustis energinga ir žvalia, pabrėžia žalio maisto ir skaidrių mPlačiau...
Nuotrauka
Sprendimas vaikui neduoti mėsos - tėvų ar valstybės reikalas?(0)
Lietuvoje daugėjant žmonių, pasirinkusių vegetarinę mitybą, atsiranda vis didesnis poreikis vegetariškų darželių, kadangi savo vaikams šie žmonės perduoda savo mitybos įpročius.Plačiau...
Nuotrauka
7 priežastys, kodėl vegetarai gyvena ilgiau(0)
Valgyti mėsą nėra nieko bloga, jeigu darote tai saikingai. Tačiau tyrimai rodo, kad vegetarai apskritai būna sveikesni ir net gyvena ilgiau.Plačiau...
Nuotrauka
Žaliavalgė: mėsa - ne žmogui skirtas maistas(0)
„Žalias“ maistas esą turi galių išgydyti visas ligas – net vėžį, tikina žaliavalgiai. Tačiau mitybos ir onkologinių ligų specialistai tokias kalbas vertina skeptiškai.Plačiau...
Nuotrauka
Puikios išvaizdos paslaptis - žaliavalgystė?(0)
Gyvenimas laikantis riešutų, sėklų, vaisių ir daržovių dietos neatrodo labai patrauklus, bet 29 m. žaliavalgė Susan Reynolds tvirtina, kad būtent tokia mityba padeda jai atrodyti taip jaunatviškai, jog žmonės dažnai palaiko ją 16 m. paaugle.Plačiau...
Nuotrauka
Darbdaviai turėtų džiaugtis vegetarais: kaip mėsa keičia mūsų įpročius(0)
„Vegetarai dirba iki pietų ir po jų, o tie, kurie valgo gyvūnus, po pietų dirba silpniau, jiems reikia bent valandos, kol tas maistas apsivirškins“, – sako med. mokslų daktaras Darius Kubilius, prieš porą metų su šeima atsisakęs gyvūninės kilmės produktų.Plačiau...
Nuotrauka
7 veganiškos mitybos privalumai(0)
Ar žinote, kaip veganiška dieta saugo sveikatą? Veganai nevalgo gyvulinės kilmės produktų, o visas reikalingas medžiagas gauna iš daržovių, vaisių, riešutų, kruopų ir pupų.Plačiau...
KAS YRA KAS – vegetarai, pusiau vegetarai, lakto vegetarai ir pan.(8)
Vegetarų sveikata ir mityba(0)
Mityba. Vegetariško maisto piramidė(7223)
Veganiškas gyvenimo būdas(0)
Patarimai pradedančiam vegetarui(0)
Veganai: tapti „šlamšto valgytojais“ nesunku, o veganizmui reikia išmonės ir kantrybės(0)
 
DIENOS SENTENCIJA
. Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.
Kinų išminčiai sako

 

 

Kartodami AFIRMACIJĄ - gydantį teiginį, pašalinsite ligos priežastį ir liga pasitrauks. Net jei netikite energetine žodžio galia, kartokite teiginį daugybę kartų ir pamatysite, kaip viskas ims keistis.

 

ENERGETINĖ ŽODŽIO GALIA – LABAI STIPRI.  

 

LIGA: Depresija.

 

LIGOS PRIEŽASTIS: Dažnas pyktis. Beviltiškumo jausmas.

 

GYDANTIS TEIGINYS: Myliu save. Esu ramus. Pats kuriu savo gyvenimą. Manęs neliečia kitų žmonių trūkumai ir baimės.

Jūsų reklama ČIA