2021 spalio 25 d., pirmadienis
/
Rašykite mums čia: Email
arba pasveikpats@gmail.com
Facebook
Twitter
rss
http://www.smshostingas.lt/?utm_source=pasveikpats&utm_campaign=300x300&utm_medium=300x300
Apgamai: kaip atskirti paprastą nuo piktybinio
Apgamai: kaip atskirti paprastą nuo piktybinio
Kiekvienas žmogus turi bent kelis apgamus. Vieni jų atsiranda nuo gimimo, kiti – bėgant laikui. Kaip prižiūrėti apgamus, kaip juos apsaugoti nuo pažeidimų ir ką svarbu žinoti apie jų šalinimą?
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
VISOS LIGOS. Natūralūs gydymo būdai ČIA...
 

HERPES – klastingas ir pavojingas(7)

Nuotrauka
Ant lūpos ar nosies iškilęs ,,šašas“ yra klastingoji pūslelinė – herpes. Net 90 proc. Žemės gyventojų yra užkrėsti šiuo Herpes virusu. Jeigu virusas pasisėja ant viso kūno, sukelia didelius skausmus, o patekęs į galvos smegenis – virusinės kilmės encefali

 

 

1.     Herpes viruso klasta. Pūslelinė dažnai bereikalingai nuvertinama. Juk Herpes virusas, patekęs į žmogaus organizmą dar vaikystėje, jame įsitvirtina visam gyvenimui (yra neišgydomas). Ilgus metus jis tūno pasislėpęs nerviniuose mazguose, o pasireiškus provokuojantiems faktoriams (dažniausiai nusilpus imunitetui) atakuoja įvairiais simptomais bei aktyviai dauginasi.

 

2.     Kas ,,pažadina“ Herpes virusą. Neretai jį iššaukia emociniai sunkumai, stresas, fizinis pervargimas, peršalimo ligos, gripas, odos traumos, nudegimas (soliariume), menstruacijos, higienos stoka ir net saulės kaitra.

 

3.     Herpes viruso simptomai.Tai ne tik skausmingos šlapiuojančios pūslelės ant veido, kūno arba lyties organų. Neretai virusas išprovokuoja limfmazgių padidėjimą, galvos ir raumenų skausmus, karščiavimą ir beveik visada – lėtinį nuovargį.

 

4.     Ypatingi atvejai. Jeigu imunitetas labai nusilpęs, herpes infekcija labai išplinta, apima didelius kūno paviršiaus plotus, pažeidžia vidaus organus, smegenis, sukelia kraujosruvas. Tuomet ligos eiga būna sunki: aukšta temperatūra, kraujo užkrėtimo požymiai, smegenų uždegimo reiškiniai ir kt.

 

5.     Kaip užsikrečiame. Dažniausiai virusu užsikrečiama glaudaus kontakto metu: bučiuojantis, liečiant pažeistą odą, taip pat oro lašeliniu ir lytiniu būdu. Galima užsikrėsti per kraują (atliekant kraujo perpylimą). Labai dažnai motina serganti antrojo Herpes simplex lytinių organų infekcija, šią ligą perduoda naujagimiui gimdymo metu.

 

 

 

Herpes virusas – daugiaveidis

 

Pas žmogų aptinkamos net 8 skirtingos Herpes virusų rūšys.

Labiausiai paplitusi paprastojo  pirmojo tipo (Herpes simplex) viruso forma. Jūs ją tikrai žinote, nes pasireiškia bėrimais ant veido ir galūnių. O štai antrojo tipo virusas atakuoja lytinius organus, liemens, galvos odos. Trečiojo tipo – provokuoja vėjauraupius (didesnės pavienės pūslelės, ant viso organizmo). Šeštojo tipo Herpes virusas gali iššaukti ne tik staigią ekzantemą pas vaikus, bet ir lėtinio nuovargio sindromą pas suaugusius.

 

 

 

Herpes virusas ant veido

 

Ant lūpų ir nosies atsiradusi pūslelinė dažniausiai nesukelia stipresnių negalavimų. Užtenka pažeistas vietas laikyti sausai ir švariai. Subliūškusios pūslelės džiūsta ir virsta šašais, o vėliau užgyja per 5-12 parų nepalikdamos randų. Vis gi tai akivaizdus požymis, kad jūsų organizmas yra nusilpęs, galbūt patyrė stresą arba įspėja apie rimtesnes ligas.

 

 

Herpes virusas burnoje

 

Burnos pūslytės greitai išopėja, skleidžia nemalonų kvapą, labai skausmingos valgant. Pūslelinė gali išsisėti po visą burną (burna gali sutinti). Jei pakyla temperatūra ir atsiranda kitų simptomų (dusina), žmonės turi būti gydomi ligoninėse. Bet kuriuo atveju, būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Gydantis namuose, burną reikia dažnai skalauti specialiais tirpalais. Burnos pūslelinė pasibaigia po 2-3 savaičių.

 

 

Herpes virusas ant lytinių organų

 

Herpes virusu užsikrečiama netgi tada, kai virusas neaktyvus ir nėra jokių ligos požymių.

Lytinių organų Herpes virusas pasireiškia įtrūkusia oda genitalijų srityje; niežuliu, perštėjimu, dilgčiojimu. Pūslelių gali iškilti genitalijų srityje, ant sėdmenų, šlaunų, prie išangės, rečiau – šlaplės srityje (tada skauda šlapinantis). Šį virusą dažnai lydi galvos ir nugaros skausmas; gripo simptomai, šalčio krėtimas, nuovargis ir net patinusi bei paraudusi gerklė, taip pat – padidėję limfmazgiai; moterims pagausėja išskyrų iš makšties.

 

Reikia pasirūpinti, kad atsiradusios žaizdelės visada būtų švarios, sausos. Jei jas palietėte, iškart nusiplaukite rankas. Kad pūslelinė neplistų, venkite lytinių santykių nuo pat pirmųjų simptomų pasirodymo iki visiško pūslelių išgijimo (kol nukris šašeliai).

                

Lyties organų paprastoji pūslelinė ypač pavojinga nėsčioms moterims. Gimdymo metu jos gali užkrėsti naujagimį, kurio imuninė sistema dar nesusiformavus. Tai gali lemti netgi naujagimio mirtį.


 

Herpes virusas galvos smegenyse

 

Nedaug, bet vis gi pasitaiko atvejų, kai virusas persikelia į galvos smegenis ir sukelia virusinės kilmės encefalitą (kuris 20-30 proc. baigiasi mirtimi). Užbėgti šiam virusui už akių jokių priemonių nėra. Pagrindinė ir svarbiausia profilaktikos priemonė – imuniteto stiprinimas. O pajutus virusinės kilmės encefalito požymius, būtina nedelsiant kreiptis į gydytojus. Simptomai: karščiavimas, galvos smegenų funkcijų sutrikimai (vangumas, sąmonės netekimas, svaigimas); vaikus gali užklupti traukuliai ir kita neurologinė simptomatika. Šio viruso sukeltas galvos smegenų uždegimas nėra užkrečiamas.

 

 

Saulė ne tik bučiuoja

 

Manoma, kad viena iš priežasčių, sukeliančių pūslelinės paūmėjimą, yra ilgalaikis saulės šviesos poveikis. Kai kuriems žmonėms užtenka nuvažiuoti į pajūrį, pajusti klimato pasikeitimą ir Herpes virusas smogia visu smarkumu – atakuoja lūpas, nosį, skausmingai įsitvirtina ant lytinių organų.

 

Todėl venkite tiesioginių saulės spindulių kaitrią dieną, išeidami iš namų užsidėkite kepurę su plačiais kraštais, lūpas patepkite nuo saulės saugančiu balzamu.
Šiukštu nesistenkite greitai atvėsti šaldydami kūną ,,skersvėjyje“, įjungdami šaltą kondicionierių, nerdami į ledinį vandenį, gerdami labai šaltus gėrimus, dideliais kąsniais valgydami ledus.

 


Kaip sau padėti

 

Kai žmogų puola virusai, organizmas ginasi nuo jų lįsdamas į paviršių ir ant pažeistų ląstelių formuodamas pūsleles. Tačiau, kai pūslelės pratrūksta, virusas gali patekti ant kitų kūno vietų ir vėl atsirasti naujų pažeidimų. Todėl labai svarbi higiena.

Virusą slopina gydytojo paskirti antivirusiniai vaistai, tepalai. Prasmingiausia juos vartoti tik pajutus pirmuosius infekcijos požymius. Tačiau svarbiausi užduotis – stiprinti imunitetą. Tai reiškia – vengti streso, nepervargti, gerai išsimiegoti, sveikai maitintis, valgyti daugiau daržovių ir vaisių, vengti kofeino, alkoholio, tiesioginių saulės spindulių, nerūkyti.

 

 

Liaudiški būdai įveikti pūslelinę

 

·        Jeigu ant lūpų pastebima tik nedidelė pūslelė, ją galima ištepti dantų pasta.

·        Puikiai Herpes virusą pričiumpą alijošiaus sultys arba auksinio ūso trauktinė. Nepatingėkite pažeistą odos lopinėlį tepti kuo dažniau.

·        Kol pūslelės neiškilo, dilgčiojančias vietas galima paveikti ledo gabalėliu arba trinto česnako kompresais.

·        Veiksmingi yra ir arbatmedžio aliejaus pavilgai.

·        Pasitaiko, kad pūsleles džiovina ausies siera, tačiau kur kas malonesnė priemonė – medus arba bičių pikio ir spirito antpilas.

·        Nuo seno mūsų močiutės puslelinę efektingai gydydavo natūraliu ūkiniu muilu. Tereikia jį šiek tiek sušlapinti ir nuolat tepti pažeistą vietą. 

Nuotrauka
Nustatykite tikrą savo biologinį amžių(1)
Biologinis amžius ne visada sutampa su nugyventų metų skaičiumi.Tad išspręskite šį testą ir sužinokite tikrą savo biologinį amžių.Plačiau...
Nuotrauka
Vandens telkiniuose į mus prasiskverbia parazitai(0)
Maudydamiesi atviruose vandens telkiniuose galime užsikrėsti bjauriais parazitais. Jie patenka į mūsų kūno vidų net per odą (pvz., lervutės).Plačiau...
Nuotrauka
Kokias ligas pranašauja apgamas?(0)
Apgamų mes matome tik ant odos, tačiau nepastebime tų, kurie atsiranda ant plaučių, kepenų, širdies, kitų vidaus organų. Apgamas yra lyg signalas, kad reikalinga skubi pagalba, jis parodo, kokias ligas esame paveldėję iš savo protėvių.Plačiau...
Nuotrauka
14 priežasčių, kodėl nuolat jaučiatės pavargę(6898)
Energijos stinga ne tik dėl miego trūkumo. Kartais vieni ar kiti įpročiai išsekina tiek fiziškai, tiek psichiškai.Plačiau...
Nuotrauka
Ne virusai kalti dėl mūsų ligų(0)
Ėmę čiaudėti, kosėti, sukarščiavę, dažniausiai pakeiksnojam prikibusį virusą ir skubame į vaistinę. Stebimės, kiek vis atsiranda naujų, iki šiol negirdėtų ligų ir kaip mutuoja tie nelemti virusai. Gydytoja homeopatė Aiva Vaivarienė linkusi virusus išteisPlačiau...
Nuotrauka
Ilgaamžiškumo paslaptis – japonų virtuvėje(0)
Japonų ilgaamžiškumo priežastis slypi jų maisto lėkštėje, kurioje dažniausiai karaliauja švieži, vos apdoroti maisto produktai.Plačiau...
Nuotrauka
Kas griauna mūsų sveikatą? Lentelė: ženklai E(8)
Kodėl verta vengti produktų su įvairiais maisto priedais ir kokią sveikatos kainą mokame už gražų ir pigų produktą?Plačiau...
Nuotrauka
Ajurvedos patarimai kiekvienam(0)
Rytų sveikatos mokymai paremti gilia patirtimi, todėl yra naudingi visiems. Sveikam Ajurveda padeda palaikyti gerą sveikatą, o sergančiam – ją atstatyti. Svarbiausia Ajurvedos nuostata – žmogus gali ir turi būti sveikas.Plačiau...
Nuotrauka
Sveikatai naudingos pavasarinės žolelės(0)
Pavasarį besiskundžiančiuosius silpnumu, nuovargiu žolininkai ragina pasinaudoti gamtos teikiamomis dovanomis: augalai yra įvairių vitaminų, mikroelementų šaltinis, padeda organizmui apsivalyti.Plačiau...
Nuotrauka
Dieviška plauko kilmė(1)
Ši tema susijusi su viso žmogaus organizmo gyvybingumu, organų veikla, kraujotaka, liaukų veikla ir t.t Plaukai yra tam tikras visatos informacijos imtuvas, per save praleidžiantis didelius kiekius informacijos.Plačiau...
Nuotrauka
Meilė gyvūnams pavojinga: kokiomis ligomis galima apsikrėsti nuo šuns arba katės(0)
Neretai savo augintinius mes sužmoginame – ne tik juos bučiuojame, bet ir leidžiame jiems valgyti iš savo lėkštės. Tuo tarpu vaikai nepraleidžia progos pamyluoti šalia daugiabučių augančių kačiukų. Pasirodo, tai baigtis gali gana liūdnai.Plačiau...
Nuotrauka
Aktyvuotos anglies nauda organizmui(172)
Esant įvairaus sunkumo apsinuodijimui, pirmiausia vartojame aktyvuotos anglies, mat esminė jos ypatybė – gebėjimas kovoti su nuodais, kurie ir sukelia apsinuodijimą.Plačiau...
Nuotrauka
Nematomi priešai, tykantys šokolade, kečupe, šaldytuve ir net druskoje(0)
Genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) vardas daugeliui vartotojų pažįstamas. Apie tokius organizmus maisto produktuose vartotojus perspėja etiketės. Galime rinktis: pigiau ir su GMO ar brangiau ir be jų.Plačiau...
Nuotrauka
Gydytojos homeopatės patarimai, kaip pasveikti be vaistų(0)
Kaip apsisaugoti nuo ligų, o susirgus - išsigydyti be cheminių vaistų, pataria natūraliosios medicinos ir farmakognozijos (augalinės kilmės vaistines medžiagas tiriantys) specialistai.Plačiau...
Nuotrauka
Žolininkų patarimai: norite greitai atsigauti po žiemos – valgykite medžių pumpurus ir piktžoles(1)
Žolininkai primena, kad bręstantys medžių pumpurai ir iš žemės prasikalusios pirmosios žolės – vertingiausi pavasario augalai, kadangi jie būna sukaupę pačias vertingiausias medžiagas.Plačiau...
Pieno produktai didina osteoporozės ir vėžio riziką(0)
NUO KO PRIKLAUSO VISO ORGANIZMO GYNYBINĖ SISTEMA?(0)
3 vaikų mama ir sveikuolė R. Venslovienė: ligos - mūsų elgesio rezultatas(0)
Ekspertai: multivitaminai - pinigų išmetimas į balą(0)
SKAUDA GALVĄ? PRIEŽASTIS ŽARNYNE.(0)
MUMIJO - iliuzija ar panacėja nuo visų ligų?(19)
Chemikas: gąsdinimas raide E sužymėtais junginiais - reklaminis triukas(1)
Penkios gyvenimo būdo taisyklės, kurios gali įveikti silpnaprotystę(0)
Kodėl TOKS gydymas draudžiamas?(0)
Žiemos sezonas: kokių vaisių ir daržovių reikia dairytis prekybos centre(0)
Kokie kambariniai augalai gali pakenkti jūsų sveikatai?(12)
Kodėl lėta reakcija gali reikšti ankstyvą mirtį(0)
V.Stonkus: žmonių sveikata prastėja dėl pašalinio vaistų poveikio(1)
Atskleisti nauji faktai, kaip mobilieji telefonai žaloja sveikatą(0)
Ajurvedos konsultantė: ir Lietuvoje galima gyventi harmoningai(0)
Kodėl nemigos žala beveik prilygsta galvos traumai(0)
Antibiotikų aukso amžius eina į pabaigą(1)
Sumaniai besislapstančios kirmėlės ir lervos mūsų organizmą alina metų metus(0)
Reikia gydyti priežastį, o ne pasekmę(0)
Kaip mūsų sveikata susijusi su kraujo grupėmis: su kuria iš jų gyventi sunkiausia(0)
Ką rodo žili plaukai?(0)
NETIKĖTINI GYDYMOSI BŪDAI(0)
Bioritmų paslaptys: kada geriausia keltis, dirbti ar ilsėtis?(0)
Gyvačių nuodai – grožiui ir sveikatai(0)
Kada mesti rūkyti dar nevėlu?(9)
Kodėl blogai, kad anksti temsta(1)
Ar kenkia čiaudulio slopinimas?(0)
Aštuoni mitai apie ligas(0)
Paros laikas ir sveikata(3)
5 įrodymai, jog jūs nesilaikote dietos(1)
Liūdna žinia lietuviams: vėžio riziką paveldėjome(0)
Ar pirtis gydo?(0)
 
DIENOS SENTENCIJA
. Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.
Kinų išminčiai sako

 

 

Kartodami AFIRMACIJĄ - gydantį teiginį, pašalinsite ligos priežastį ir liga pasitrauks. Net jei netikite energetine žodžio galia, kartokite teiginį daugybę kartų ir pamatysite, kaip viskas ims keistis.

 

ENERGETINĖ ŽODŽIO GALIA – LABAI STIPRI.  

 

LIGA: Depresija.

 

LIGOS PRIEŽASTIS: Dažnas pyktis. Beviltiškumo jausmas.

 

GYDANTIS TEIGINYS: Myliu save. Esu ramus. Pats kuriu savo gyvenimą. Manęs neliečia kitų žmonių trūkumai ir baimės.

Jūsų reklama ČIA