2021 rugsėjo 27 d., pirmadienis
/
Rašykite mums čia: Email
arba pasveikpats@gmail.com
Facebook
Twitter
rss
http://www.smshostingas.lt/?utm_source=pasveikpats&utm_campaign=300x300&utm_medium=300x300
Gydytoja, šešių vaikų mama, vėžį gydo kitaip
Gydytoja, šešių vaikų mama, vėžį gydo kitaip
Sakoma, kad liga nesirenka nei pagal rangą, nei pagal kišenę. Tad susidūrusieji su onkologine liga labai greitai sužino gydytojos Laimos Bloznelytės-Plėšnienės adresą. Jos taikoma vėžio gydymo metodika ne vienam grąžino gyvenimo džiaugsmą.
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
VISOS LIGOS. Natūralūs gydymo būdai ČIA...
 

Kaip gydytis dėlėmis?(11)

Nuotrauka
Apie hirudologiją – gydymą medicininėmis dėlėmis – girdėjome tikrai kiekvienas, bet retas drįstame išmėginti šią vadinamąją alternatyvaus gydymo terapiją.

 

Lietuvos hirudologų draugijos pirmininkė vidaus ligų gydytoja Vanda Kramarauskienė prieš dešimt metų, išsivysčius alergijai nuo cheminių vaistų, savo sveikatą patikėjo mažiems kraujasiurbiams padarėliams – dėlėms. Po gydymo dėlėmis kurso Sankt Peterburgo Mokslų akademijos Natūralios medicinos katedroje medikė baigė žymaus Rusijos hirudoterapeuto O.Kamenevo kursus, gavo Tarptautinį kvalifikacijos sertifikatą ir į Lietuvą parsivežė du šimtus medicininių dėlių.

„Pradėjau medicinines dėles (Hirudo medicinalis) dėti draugams, pažįstamiems ir įsitikinau teigiamu dėlių poveikiu visam organizmui. Kartu su bendraminčiais įkūrėme Lietuvos hirudologų draugiją – oficialiai įteisintą organizaciją, turinčią teisę vykdyti veiklą. Stengiamės tiek sveikatos apsaugos valdininkams, tiek paprastiems žmonėms įrodyti, kad nesame šarlatanai, kad hirudologija – vienas iš  metodų, galintis padėti žmogui pasveikti, kai kiti gydymo metodai nepadeda“, – sako hirudologė V. Kramarauskienė.

Dėlės gydė faraonus

Gydymo dėlėmis istorija – sena kaip pats pasaulis. Nors niekas iki šiol nežino, kas buvo pirmasis, supratęs, kad mažas kraujasiurbis padarėlis gali pagelbėti žmogaus sveikatai, tačiau manoma, kad dėlėmis buvo gydomi net Egipto valdovai – dėlių piešinių rasta ant faraonų antkapių. Rusijoje jau šimtą metų dėlės oficialiosios medicinos pripažįstamos kaip vienas iš gydymo metodų. Europoje, Amerikoje dėlės įteisintos kaip papildoma, alternatyvaus gydymo priemonė. Vokiečiai dėles įvardija kaip vaistinį preparatą. Ten šeimos gydytojas išrašo siuntimą, o dėles deda specialistas, turintis natūropato arba hirudoterapeuto diplomą.

Dėlių terapija Lietuvoje

Gydytoja prisimena studijų laikus (1969–1975 m.), kai tuometiniame Kauno medicinos institute buvo dėstoma dėlių terapija. Šviesaus atminimo prof. Liubomiras Laucevičius ir kiti to meto gydytojai ligoninėse mėgdavo skirti pacientams dėlių terapiją. Tad iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo gydymas dėlėmis buvo taikomas oficialioje medicinoje, medicininių dėlių buvo galima įsigyti vaistinėje.

„Atgavus nepriklausomybę, dėlės nebuvo įtrauktos į oficialiosios medicinos  gydymo standartus. Prieš dvejus metus Sveikatos apsaugos ministerijoje sudaryta komisija, kurios užduotis – parengti alternatyviosios ir papildomos medicinos metodiką. Aš esu tos komisijos narė. Deja, ministrai nuolat keičiasi…“, – sako hirudologė.

Šiais metais Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetas ėmėsi iniciatyvos rengti alternatyviosios ir papildomos medicinos specialistus. Beje, būtent šiame universitete kovo mėnesį vyko ir tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu“. Konferencijos dalyviai medicinos mokslų daktarą profesorių Algimantą Kirkutį įgaliojo parengti teisinę sveikos gyvensenos ir papildomos medicinos reglamentaciją, tariant paprasčiau – suburti visas liaudies medicinos šakas.

Beje, Lietuvoje nuolat rengiami alternatyviosios ir papildomos medicinos kursai, kuriuos veda kitų šalių specialistai.

Mokslo tyrimų objektas

Besimaudydami tvenkinyje, tikriausiai esate matę beveik juodą dėlę (siurbėlę). Tačiau Lietuvos vandens telkiniuose gyvenančios dėlės tikrai nėra tos gyduolės, apie kurias rašome. Nors pasaulyje gyvena apie 400 rūšių dėlių, bet gydymui naudojamos tik medicininės dėlės. Lietuvos parazitologijos institute jos tyrinėjamos iki šiol. Ypač daug mokslinės medžiagos apie šiuos mažus, bet sveikatą galinčius pagerinti gyvūnėlius sukaupė mokslininkės dr. D. Zapkuvienė ir D. Petrauskienė, išleidusios mokslinį veikalą apie dėles. (Medicinos mokslų daktarės laipsnis D. Zapkuvienei suteiktas už mokslo darbą „Medicininė dėlė“. Lietuvoje – tai vienintelis apgintas mokslo darbas hirudoterapijos tema.)

Vartydama šią knygą, hirudoterapeutė V. Kramarauskienė pasakojo, kad tokių išsamių medicininių dėlių tyrimų pasaulyje atlikta itin mažai. Mokslininkai, tyrę dėlių biochemines savybes, rado per 100 įvairių biologiškai veikliųjų medžiagų. Ištyrę cheminę jų struktūrą ir poveikį, anglai pirmieji „atrado“ hirudiną. Tai medžiaga, blokuojanti kraujo krešėjimą.
Žmogui uždėta dėlė į organizmą suleidžia medžiagų, kurios sustabdo kraujo krešėjimą 24 valandoms. Lygiai po paros kraujas vėl pradeda krešėti, visa kraujotakos sistema vėl normaliai funkcionuoja.

„Pagal natūralią cheminę hirudino struktūrą mokslininkai sukūrė sintetinį hirudiną. Susintetintas hirudinas plačiai vartojamas visame pasaulyje, bet turi šalutinį poveikį, o dėlių išskirtasis tokio poveikio nesukelia“, – pasakojo medikė.
 
Kaip gydoma dėlėmis?

Ogi paprastai: šis gyvūnas minta krauju, tad uždėtas ant kūno pirmiausia prisisiurbia lūpomis, žandikauliu įpjauna odą ir suleidžia dantukus (kiekviename žandikaulyje yra apie 60 dantukų). Dėlės seilių liaukose yra veikliųjų medžiagų. Būtent jų dėlė suleidžia į organizmą, kad kraujas nekrešėtų ir galėtų jį laisvai siurbti. „Jei kraujas nustoja tekėti, gyduolė pradeda leisti kitas medžiagas, kurios tirpina organizme esančias kliūtis: randus, trombus, druskų sankaupas. Niekas negali nustatyti, kaip dėlė „atsirenka“, kokias veikliąsias medžiagas ji suleidžia kąsdama. Hirudoterapijos skeptikai, tradicinės medicinos šalininkai tvirtina, kad kraujui skystinti tinka, pavyzdžiui, aspirinas, o dėlės poveikio tarsi negalima prognozuoti ir… dozuoti. Bet įrodyta, kad dėlė visada elgiasi taip, kaip reikia, niekada nepakenkdama žmogui. Šios Gamtos paslapties žmogus dar neatskleidė“, – pasakoja hirudologė. Žinoma, hirudoterapijoje labai svarbus ir specialisto vaidmuo – būtina žinoti, kur galima dėles dėti, kur ne, kaip jas derinti su tradicinės medicinos skirtais vaistais.

Dėlės paprastai dedamos ant biologiškai aktyvių taškų (kaip ir akupunktūroje). Kąsdama dėlė sudirgina tašką, tad gaunamas dvigubas poveikis: „sujuda“, reaguoja, „pabunda“ visas organizmas, imuninė sistema, taip pat pradeda veikti suleistos aktyviosios medžiagos. Hirudoterapijos specialistai teigia, kad svarbiausias hirudoterapijos poveikis – kapiliarinės kraujotakos skatinimas, jos atkūrimas. Dėlės suleistos veikliosios medžiagos „ištirpdo“ kraujotaką trikdančią kliūtį, o gyduolei nusiurbus susikaupusį „negerą“ kraują, pagerėja kapiliarinė kraujotaka. Svarbiausia, kad veikliosios medžiagos stimuliuoja imunitetą. Organizmas tarsi pabunda ir toliau valosi pats.

Bet yra vietų, kur dėlių negalima dėti dėl pavojaus, kad nemokšiškai uždėta dėlė gali prakąsti didžiąją kraujagyslę, išsiplėtusią veną – žmogus gali nukraujuoti dėl nekrešančio kraujo. „Dėlės – nėra panacėja nuo visų ligų, – teigia gydytoja. – Tai priemonė organizmui išspręsti įsisenėjusias problemas.“ Hirudologė perspėja, kad dėlių gydymo negalima taikyti tuomet, kai nekreša kraujas, kai sergama hemofilija arba kai žmogus yra gavęs daug vaistų, kurie blokuoja krešėjimo sistemą. Tačiau visada, netgi jei hirudoterapija taikoma viena ar kartu su cheminiais vaistais (kaip papildomas gydymas), gydymą turi stebėti gydytojas.

Kam dėlė padeda, o kam – ne?

Dėlės dažniausiai dedamos besiskundžiantiesiems kraujotakos sutrikimais, kai gresia insultai, infarktai, osteochondrozė, „kaupiasi druskos“ ar yra išsiplėtusios venos. „Negalima sakyti, kad dėlės išgydo visas ligas. Yra nepagydomų ligų, kurių niekas negali išgydyti, bet po hirudoterapijos seanso gerėja kraujo apytaka, reikia mažiau insulino sergant cukralige, mažėja diabeto sukeltų komplikacijų“, – pasakoja Lietuvos hirudologų draugijos pirmininkė. Dėlės gali padėti netgi sergantiesiems kai kuriomis odos ligomis, tarkime, psoriaze. „Dešimčiai procentų žmonių dėlės padeda, bet tik tuomet, jeigu ją uždedi ant pirmojo psoriazės židinio. Dar dešimt procentų pacientų tvirtina, kad jokio efekto nepastebėjo. Na, o kitiems bent jau palengvėja ligos eiga“, – teigia gydytoja.

Dėlių terapijos medikė nerekomenduoja nėščiosioms ir vaikams. Nebent tai būtų išskirtiniai atvejai, tarkime, cerebrinis paralyžius (norint pagerinti kraujotaką). Nerekomenduojama dėlių dėti išsekusiems ir vėžiu sergantiems žmonėms. Beje, tai ir etinė
problema – negali žadėti žmogui stebuklo, garantuoti, kad jis pasveiks nuo visų ligų.
 
Dėlių suleistos aktyviosios medžiagos veikia pusmetį. Kiek reikės seansų, kuriose organizmo vietose reikia dėti dėles ir kiek laikyti – sprendžia terapiją atliekantis medikas. Tad labai svarbu įsitikinti, kad dėlės – sertifikuotos, kad pats medikas turi pakankamai žinių ir dokumentus, patvirtinančius kvalifikaciją. 

„Sveikatos ABC“ žurnalas Nr. 5, 2011 m. gegužė

Nuotrauka
Žmogaus organizmas yra gudrus(0)
Apie holistinę mediciną – kaip pasveikti be vaistų, pasakoja medicinos mokslų daktaras Olegas Bulanovas.Plačiau...
Nuotrauka
Česnakas – panacėja nuo visų ligų(0)
Gyvūnai, kuriems buvo suleista česnaku apdorotų ląstelių suspensijos, nesusirgo ir tuomet, kai jiems įskiepydavo daug gyvybingų naviko ląstelių.Plačiau...
Nuotrauka
Kaip gydo ožkų pienas(5)
Vartojant karvių pieną organizme gaminasi daug gleivių, o geriant ožkų pieną jų nebūna. Tai išties puikus, gydantis produktas.Plačiau...
Nuotrauka
Soda – universalus vaistas nuo visų ligų(8)
Soda be žalos sveikatai gydo pūlingą slogą, bronchitą, stomatitą, alkoholizmą, narkomaniją, vėžį, valo sąnarius, varo akmenis iš kepenų, inkstų ir šlapimo pūslės; iš organizmo pašalinti gyvsidabrį, šviną ir kt. sunkiuosius metalus.Plačiau...
Nuotrauka
Lotoso medicina ir savaitės gimimo diena(7244)
Lotoso medicininė alchemija – yra transformacijos mokslas, vadinamas gyvenimu ir augimu, atėjęs iš senovės.Plačiau...
Nuotrauka
Tibeto grybas tikrai gydo(0)
Gydomasis iš Tibeto kildinamas grybas dar vadinamas pieno grybu. Jis gydo daugybę įvairiausių ligų.Plačiau...
Nuotrauka
Šlapimu per kelias valandas išsigydė miežį(10)
Nors gydymas šlapimu, žinomas kaip vienas seniausių gydymo būdų, šiandien vertinamas prieštaringai, jis vis dar populiarus. Šio gydymo šalininkai teigia, kad jis daro stebuklus, tuo tarpu medikai tikina, kad šlapimas labiau žalingas nei naudingas.Plačiau...
Nuotrauka
Gydomasis badavimas su vandeniu(274)
Svarbiausi dalykai: kodėl ir kaip užsiteršia mūsų organizmas, kaip teisingai jį išvalyti ir išvengti sunkiausių XXI a. ligų. Pagal knygą: Kaip sugrįžti į gyvenimą [A.P. Stolešnikov]Plačiau...
Nuotrauka
Dar keletas bendravimo su Angelais būdų(0)
Angelai padeda tik tada, kai balsu jų prašome. Vien savo valia jie negali daryti mums jokios įtakos. Prašykite ir įsitikinkite, kad Angelai visada padeda, pataria, pagelbėja.Plačiau...
Nuotrauka
MUDROS – KELIAS Į STIPRIĄ SVEIKATĄ IR EMOCINĘ PUSIAUSVYRĄ!(0)
Mudros – itin veiksmingi, bet kartu labai paprasti pirštų jogos pratimai.Plačiau...
Nuotrauka
Angelų terapija: gydantys pranešimai kiekvienai jūsų gyvenimo sričiai(1)
Angelams norisi mus apsupti, jie turi aistringą norą mums padėti. Tačiau jie negali mums padėti, kol mes jų to nepaprašome.Plačiau...
Nuotrauka
Kada aromaterapija iš tiesų gydo(0)
„Aromaterapija vyksta tik tada, kai naudojami gryni, geriausia – ekologiški eteriniai aliejai“ – tvirtina aromaterapijos specialistė Indrė Morozienė.Plačiau...
Nuotrauka
Gydymas eukalipto aliejumi(0)
Eterinis eukalipto aliejus gaunamas iš eukalipto lapų ir jaunų ūglių. Šis aliejus yra žydros spalvos ir rišlaus, aitraus ir šalto sakų aromato.Plačiau...
Nuotrauka
Kaip gydytis piramidėmis(0)
Apie magišką piramidžių galią žinojo ir ją taikė senovės Egipto žyniai. Tai paprastas, bet labai efektyvus būdas stiprinti ir koreguoti sveikatą. Šiandien piramidėmis galima gydytis namuose, tereikia jas įsigyti arba pasigaminti patiems.Plačiau...
Nuotrauka
DĖLĖS - sveikatos garantas(0)
Apie šį seną, nederamai pamirštą ir visiškai natūralų gydymo būdą šnekamės su Holistitinės medicinos centro įkūrėju, med.mokslo daktaru Olegu BulanovuPlačiau...
Bičių nuodai gydo daugybę ligų(0)
Garso terapija gerina sveikatą(1)
Mitai ir tiesa apie gydymą dėlėmis(0)
Lietuvos menininkas teigia vėžį išsigydęs tibetietišku grybu, o ką mano medikai?(0)
Kaip geriamas šlapimas veikia žmogaus organizmą?(0)
Chromoterapija, arba gydymas spalvomis(0)
AROMATERAPIJA - KAS TAI?(0)
KARVĖS MUDRA(0)
Kaip gydytis juoduoju beržo grybu(20)
Jodo svarba ir vėžio bei kitų ligų gydymas jodu(0)
Pigus ir paprastas vėžio gydymo metodas SODA(580)
Tarbagano taukai – vaistai nuo visų ligų(1)
Vaistas Nr.1 - cinamonas ir medus(6)
OM: kas tai ir kodėl šis garsas naudojamas jogoje?(2400)
Kaip mus gydo katės?(0)
Ką ir kaip gydyti obuolių actu(1)
KRIAUKLĖS MUDRA(2)
Ką reikia žinoti apie gydymą mudromis(13)
Molis – į pagalbą viduriuojantiems(5)
Kvapai darbingai dienai: kaip tinkamai pasirinkti(0)
VEDŲ LITERATŪRA APIE ŠLAPIMO GĖRIMĄ(0)
Kaip gydo šlapimas?(5)
Citrina prieš vėžį. Ji stipresnė už chemoterapiją 10 tūkst. kartų(0)
GYDYMASIS VALERIONO KVAPU(0)
TITNAGO VANDUO(0)
ŽIBALO IR GRAIKINIŲ RIEŠUTŲ TRAUKTINĖS RECEPTAS(3)
TRAUKTINĖ NUO VISŲ LIGŲ IR VĖŽIO - ,,TODIKAMP IDEAL“(0)
Paula Kerner: ,,Žibalu išgydžiau per 20 tūkst. ligonių“(0)
Česnakas – baisiausias vėžio priešas(0)
Ilgaamžių vanduo – pročio vanduo(0)
LIGOS, kurias galima gydyti žibalu(7135)
Gydomoji juodojo beržo grybo galia(0)
Vanduo - pigus vaistas nuo ligų(0)
Gydymas valytu žibalu - 7 būdai(0)
Vyras geria savo paties šlapimą ir tikina, kad jis suteikia jaunatviškumo(0)
Kenti skausmą? Įsijunk muziką. Mokslininkai pataria, kokius kūrinius rinktis(0)
Gydytoja: bičių nuodais galima gydyti labai daug ligų(0)
Bičių terapija mėgaujasi ir prezidentai(0)
 
DIENOS SENTENCIJA
. Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.
Kinų išminčiai sako

 

 

Kartodami AFIRMACIJĄ - gydantį teiginį, pašalinsite ligos priežastį ir liga pasitrauks. Net jei netikite energetine žodžio galia, kartokite teiginį daugybę kartų ir pamatysite, kaip viskas ims keistis.

 

ENERGETINĖ ŽODŽIO GALIA – LABAI STIPRI.  

 

LIGA: Depresija.

 

LIGOS PRIEŽASTIS: Dažnas pyktis. Beviltiškumo jausmas.

 

GYDANTIS TEIGINYS: Myliu save. Esu ramus. Pats kuriu savo gyvenimą. Manęs neliečia kitų žmonių trūkumai ir baimės.

Jūsų reklama ČIA