2021 spalio 25 d., pirmadienis
/
Rašykite mums čia: Email
arba pasveikpats@gmail.com
Facebook
Twitter
rss
http://www.smshostingas.lt/?utm_source=pasveikpats&utm_campaign=300x300&utm_medium=300x300
Už mėsą pranašesnis avinžirnis
Už mėsą pranašesnis avinžirnis
Nuo maisto parduotuvių lentynų avinžirniai nedrąsiai žvilgčioja į pirkėjus. Deja, dauguma jų nepastebi ir čiumpa įprastus žirnius. Juk avinžirniai kainuoja gerokai brangiau ir yra neįprasti. Tačiau nuo žirnių skiriasi savo skoniu, be to, yra gerokai maist
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
VISOS LIGOS. Natūralūs gydymo būdai ČIA...
 

Ko negalima sakyti sergančiajam depresija(7037)

Nuotrauka
Jeigu jūsų artimas žmogus ar pažįstamas kenčia nuo depresijos ir jūs norite jam padėti, šiukštu niekada nesakykite netinkamų frazių!

Kaip padėti depresuojančiam

     Darbai visada kelis kartus naudingesni nei žodžiai. Todėl būkite kiek įmanoma taktiškesnė sergančio depresija žmogaus atžvilgiu. ,,Teisingos“, jūsų manymu, frazės gali būti pražūtingos! Geriausia sergančiam depresija žmogui suteikti viltį, kad viskas bus gerai.

 

NESAKYKITE: ,,Aš žinau, kaip tu dabar jautiesi“

Ar tikrai žinote? Juk kiekvienas žmogus išgyvena depresiją savaip, o pasakymas: ,,Aš žinau...“, tarsi sumenkina sergančiojo kančios gylį. Todėl geriau supratingai ištarkite: ,,Taip, greičiausiai tau išties labai sunku. Gal nori pasišnekėti...“ Taip jūs parodysite, kad visada būsite šalia, visada išklausysite, nes manote, kad žmogaus išgyvenimai tikri ir labai svarbūs.

 

NESAKYKITE: ,,Suimk save į rankas“

Atsakykite sau į klausimą; kas iš tiesų yra depresija – sunkus negalavimas ar tik įnoriai ir tinginystė? Jeigu jūs manote, kad tai sunkus negalavimas ir norite padėti, tai tokie pasakymai, kaip: ,,Suimk save į rankas“ arba ,,Dažniau šypsokis“, tik pabrėžia, kad nevertinate visko rimtai.

Dauguma žmonių nė neįtaria, kokia alinanti ir sunki yra depresijos būsena. Ji visiškai griauna normalaus gyvenimo pamatus ir ima karaliauti ant jo griuvėsių.  

 

NESAKYKITE: ,,Reikia prasiblaškyti

Patarimas: ,,Reikia prasiblaškyti“ yra frazės ,,Suimk save į rankas“ kopija. Sergantis depresija žmogus tikrai negalės jūsų prašymo – imti ir prasiblaškyti – išpildyti, greičiau jau pasijus dar blogiau. Jei sergantis žmogus galėtų tai padaryti, jis jau būtų tai padaręs be jūsų patarimo. Todėl vietoj frazių, kaip antai: ,,Aukščiau nosį...“, geriau ramiai pabūkite šalia, kantriai išklausykite, suprantamai palinksėkite galva, palaikykite už rankos.

 

NESAKYKITE: ,,Tau reikia laikytis dėl vaikų“

Jeigu jūs stengiatės padėti žmogui, kuris turi vaikų, jūsų uždavinys yra kur kas sudėtingesnis. Greičiausiai nuoširdžiai tikite, kad priminusi jam jo pareigas ar net pasiūliusi pasirūpinti jo vaikais kažkaip motyvuosite jį grįžti į ,,normalų“ gyvenimą. Bet iš tikrųjų sergantis žmogus dar labiau ims išgyventi ir dar labiau graušis manydamas, kad jūs laikote jį bloga mama ar tėvu.

Todėl, jei norite padėti, geriau atsiremkite į jo meilę vaikams – suorganizuokite nedidelę iškylą ar ką nors panašaus ir neįkyriai leiskite suprasti, kad labai džiaugsitės, jei jis vyks kartu su vaikais. Žmogus jaus jūsų paramą ir galės pats nuspręsti, ar vykti, ar ne.

 

NESAKYKITE: ,,Visos tavo problemos – tik galvoje“

Šis pasakymas taip pat labai nuvertina sergančiojo, kuris negali ,,susitvarkyti“ su savimi minčių ir valios jėga, jausmus. Jeigu taip manote, neteikite to, o pasistenkite nukreipti sergančiojo mintis kita linkme.

 

NESAKYKITE: ,,Yra žmonių, kuriems dar sunkiau nei tau“

Gali būti jūs išties viską vertinate objektyviai, bet bėda ta, kad sergantysis objektyviai vertinti situacijos šiuo metu nesugeba. Kad padėtumėte žmogui, visų pirma reikia pripažinti faktą, kad jis kenčia, o ne sumenkinti jį. Paprastai panašius žodžius mes ištariame, kai neturime ką daugiau pasakyti arba kai norime kaip nors užtušuoti pačių juntamą diskomfortą esamoje situacijoje.

Užuot skatinus blaiviai mąstyti, geriau tiesiog patylėti ir pabūti šalia. Labai dažnai, kad padėtume žmogui, nebūtina ką nors ypatinga daryti. Juk jeigu sergantysis nesijaučia vienas ar vienišas, tai jau yra labai didelis paskatinimas kovojant su negalavimu. Todėl dažniau būkite šalia ir padėkite, kuo galite.

                                                                                            

Niekada nekaltinkite savęs!

 

Jeigu depresija susirgo jūsų artimas žmogus, greičiausiai imsite ieškoti priežasčių, kodėl taip nutiko, ar net kaltinsite save. Taip pat galite pradėti išgyventi dėl to, kad sergantis žmogus tarsi nutraukė su jumis emocinį ryšį, nebenori kalbėtis, nebepatiki savo išgyvenimų.

Tačiau atminkite: apsirgus šia liga, visa tai nesubjektyvu ir nesusiję su asmeniškumais. Kai tik artimas žmogus pradės sveikti, nutrūkęs emocinis ryšys po truputį grįš, o jo gyvenimas pradės ,,plėstis“ ir šviesėti.

 

 

Nuotrauka
Pilve telkiasi moteriška energetika(0)
Vaikystėje mus mokė visada įtraukti pilvą ir laikyti jį įtempus – kad laikysena būtų gražesnė. Bet moterims tai gali pakenkti!Plačiau...
Nuotrauka
Kas yra trečioji akis?(9)
Kur yra mistinė trečioji akis ir kam ji reikalinga?Plačiau...
Nuotrauka
Užkoduok smegenis ir pasveik(0)
Kaip užkoduoti savo organizmą, kad jis pasveiktų pats?Plačiau...
Nuotrauka
Laimingi ar nelaimingi namai(4080)
Daugiabučiuose pirmųjų aukštų gyventojai serga keliskart dažniau už devintame aukšte gyvenančius kaimynus. Kodėl?Plačiau...
Nuotrauka
Apie energijos vampyrus(0)
Pastebėta, kad yra žmonių, su kuriais pabendravę, pasijuntame išsekę, sudirgę ar pan. – kitaip tariant, netekę energijos. Pirmiausia apie energijos vampyrus ėmė kalbėti bioenergetikai, astrologai, vėliau susidomejo ir psichologai.Plačiau...
Nuotrauka
Atraskite neišsemiamas pasąmonės saugyklas(0)
Atraskite gebėjimą mąstyti kūrybingai, susietai, ir įtraukite tai į visą mąstymą. Savo mintims įrenkite šliuzų ir kanalų sistemą. Tuomet mąstymas įstengs daugiau aprėpti, bus kokybiškesnis.Plačiau...
Nuotrauka
Kai kurios Dalai Lamos XIV mintys(0)
Jeigu manai, jog esi per mažas, kad kažką pakeistum, pabandyk miegoti su uodu.Plačiau...
Nuotrauka
20 patarimų pakelsiančių tavo bendravimą į neregėtas aukštumas(0)
Bendravimas pagal Abrahamo Maslow poreikių piramidę užima trečią vietą pagal svarbumą žmogaus gyvenime (po fiziologinių ir saugumo poreikių). Ar tikrai bendravimą su žmonėmis pastatote į tokią svarbią vietą?Plačiau...
 
DIENOS SENTENCIJA
. Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.
Kinų išminčiai sako

 

 

Kartodami AFIRMACIJĄ - gydantį teiginį, pašalinsite ligos priežastį ir liga pasitrauks. Net jei netikite energetine žodžio galia, kartokite teiginį daugybę kartų ir pamatysite, kaip viskas ims keistis.

 

ENERGETINĖ ŽODŽIO GALIA – LABAI STIPRI.  

 

LIGA: Depresija.

 

LIGOS PRIEŽASTIS: Dažnas pyktis. Beviltiškumo jausmas.

 

GYDANTIS TEIGINYS: Myliu save. Esu ramus. Pats kuriu savo gyvenimą. Manęs neliečia kitų žmonių trūkumai ir baimės.

Jūsų reklama ČIA