2021 balandžio 15 d., ketvirtadienis
/
Rašykite mums čia: Email
arba pasveikpats@gmail.com
Facebook
Twitter
rss
http://www.smshostingas.lt/?utm_source=pasveikpats&utm_campaign=300x300&utm_medium=300x300
8 Mėnulio para - FENIKSAS (ugnis, povas nešantis nelaimę)
8 Mėnulio para - FENIKSAS (ugnis, povas nešantis nelaimę)
Klaidų taisymo, atgailos, nuodėmių atleidimo diena; biocheminių transformacijų periodas.
 • ..
 • ..
 • ..
 • ..
 • ..
 • ..
 • ..
 • ..
 • ..
VISOS LIGOS. Natūralūs gydymo būdai ČIA...
 

MULADHARA ČAKRA(4172)

Nuotrauka
Čakra yra stuburo kanalo žemutiniame gale (kryžkaulinis nervų rezginys). Mula “šaknis” + adhara “atrama"

Liauka: antinksčiai (nuo jų veiklos priklauso gebėjimas atsispirti stresui ir alergijoms)

 

Spalva: raudona

 

Veikiami organai: storoji ir tiesioji žarna, kaulai, stuburgalis, kojos, pėdos

 

Dievybė– Dakini Devi (čakros šakti, aktyvioji galia). Brahma Kūrėjas. Indra Devata. Svajambu

 

Linga.

Žemės principas (prithivi tattwa).

Kvapo jutimas.

Pėdos (veiksmo organas).

 

Bidža mantra– Lam. 4 raidės (sam, šam, sam, vam) – 4 lotoso lapeliai.

 

Simbolis– kundalini.

Kvadratas.

 

Teigiamos savybės: dvasinės energijos atsiskleidimas, troškimas gyventi, gyvybinė jėga, savisauga, ištvermė, ritmas, ryšys su gamta ir žeme, pasitikėjimas aplinka, kantrybė, galėjimas išsikovoti pripažinimą.

 

Čakros centre yra trikampis, simbolizuojantis trigubą energiją, jame kundalini šakti spindi kaip žaibo blykstė.

 

Muladharos veiklą harmonizuositeatlikdami RJM I-ojo penkiadienio asanas, grodami būgnais, klausydami ritmingos būgnų muzikos, daugiau vaikščiodami, grūdindami pėdas ir kojas, dažniau vaikščiodami basomis, vilkėdami raudonus rūbus, daugiau uostydami pasaulį, kartodami bidža mantrą, naudodami kvadrato figūrą. Meditacija į šią čakrą suteikia stabilumo ir ramybės.

 

Muladhara čakra sutverta iš žemės elemento ir simbolizuoja gyvybės atsiradimą. Ji yra uodegikaulio galiuko zonoje. Ši čakra yra subtilios sistemos pagrindas. Ji dar žemiau tos vietos, kurioje glūdi kundalini energija. Sanskritiškai mula reiškia šaknį (t.y. Kundalini), o adharapalaikymą, atramą, taigi Muladhara verčiama kaip „ta, kuri laiko Kundalini“.

 

Pirmoji šios čakros asociacija – išgyvenimas. Pirmoji čakra pati instinktyviausia. Maistas, rūbai, būstas ir saugumas – štai už ką ji atsakinga. Seksas, kaip giminės pratęsimo būdas, taip pat susijęs su šia čakra.

 

Kad suprastumėte Muladhara čakrą, atkreipkite dėmesį į savo gyvulišką prigimtį. Užtenka jums rasti Žemėje vietą, kuri maksimaliai palaiko jūsų fizinį egzistavimą, ir jūs tuoj pat pajusite galingą energijos srautą. Kiekvienas gyvūnas turi savo gyvenimo arealą, kur jam geriausia gyventi. Kokia aplinka pati geriausia jums?

 

Pirmoji čakra yra pačioje apačioje, ten, kur vyksta asmenybės užsimezgimo procesas. Stebėti tikrovę iš šios pozicijos labai paprasta, nes kiekvienas turime įgimtą išgyvenimo instinktą. Kiekviename gyvena žvėris. Ši mūsų esybės dalis bijo dieviškumo ir gyvena pagal džiunglių įstatymą: „Kiekvienas už save“.

 

Šios čakros ribose vyksta pirminis mūsų sąmonės testas. Būtent čia jūs arba įgyjate paties savęs pajautimą, arba jus užvaldo jūsų laikmečio kultūros stereotipai.

Čia ir saugumo išbandymas. Ar jūs tikite savo paties išgyvenimu, o gal nuolat gyvenate baimėje. Baimė veda mus į vienatvę, o tikėjimas – į susiliejimą su gyvenimo srautu, kurio energija daug stipresnė už savąją. Jūs turite nugalėti vienatvės jausmą, patikėti aukštesniąja tikrove, tik taip jūs harmonizuosite Muladhara čakrą.

 

Muladhara čakra valdo šalinamąja ir reprodukcinę organizmo funkcijas. Seniau kai kurie mokymai bandė pakelti Kundalini energiją per seksualines praktikas (tantrizmas, burtai, šamanizmas), bet šios praktikos gana pavojingos, griaunančioa Muladhara čakrą.

 

Čakros problemos, susijusios su

 • Kairiąja puse – per didelis mėgavimasis seksu, tantrizmas, okultinės praktikos;
 • Dešiniąja puse – per didelis lytinis susilaikymas, puritoniškumas;
 • Centrine dalimi – nepadorumas, susitaikymo stoka.

 

Žmonės, kurių Muladhara čakra yra dominuojanti, ne yaptigai išsivystę dvasinės evoliucijos požiūriu. Jie gana primityviai elgiasi ir mąsto. Jie paprastai gyvena savo interesais. Jie linkę kaupti netgi tuos daiktus, kurie jiems nėra reikalingi. Jie elgiasi inertiškai, nesuvokia supančios tikrovės, kitų žmonių problemos juos mažai jaudina. Jų vaizduotė bei kūrybinės galios labai ribotos. Jiems labiau patinka daryti vieną ir tą patį paprastą darbą, ypač tokį, kur nereikia daug mąstyti (pvz., darbas prie konvejerio). Jie gali maitintis bet kokiu maistu, net blogai paruoštu ar sugedusiu. Net dienos metu jie vaikšto apsnūdę. Jie nepatiria stiprių išgyvenimų.

 

Energijosodžes saugykla

 

Muladhara yra viena iš svarbiausių energetinių organizmo struktūrų. Būtent ten saugoma neatsinaujinanti kūno energija, vadinama odžes (kinai ją vadina juan-ci). Kanonuose sakoma, kol žmogus neišsekino savo odžes atsargų – jam negresia senatvė, nuolatinės ligos ir mirtis. Odžes energiją mes gauname pradėjimo metu. Odžes aktyviai naudojamas tik vidinio vystymosi ir augimo metu. Odžes yra imuniteto (atsparumo ligoms) ir homeostazės (vidinės erdvės pastovumo) pagrindas.

 

Egzistuoja nadi kanalas, kuris jungia Muladharą su širdimi. Dalis odžes energijos nuolat cirkuliuoja šiuo kanalu, suteikdama galimybę širdies raumeniui automatiškai susitraukinėti. „Ašta-hridaja-samhita“ kalba, kad su kiekvienu širdies dūžiu mes prarandame po lašą odžes energijos. Kai iškyla ekstremalios aplinkybės, sunkios traumos ir ligos, gręsiančios mirtimi, organizmas mobilizuoja visas energetines galimybes, o kartu ir odžes. Sumažėjus odžes energijai iki dviejų trečdalių prasideda senatvė. Su visišku odžes energijos išsekimu ateina mirtis. Organizmas savo reikmėms nuolat naudoja energiją, gaunamą iš išorinių šaltinių – šviesos, oro, maisto ir kt. Bet kokia atliekama energija transmutuota forma patenka į Muladhara čakrą. Jei tam tikromis aplinkybėmis tos energijos neužtenka, tada naudojama odžes. Taip Muladhara tampa energijos pastovumo organizme garantu. Todėl ji siejama su žemė elementu.

 

Nekaltybė

Pagrindinė Muladharos savybė – nekaltybė, kuri formuoja tinkamo (dharminio) elgesio pagrindą. Ši savybė labai ryškiai atsiskleidžia vaikų elgesyje. Nekaltybė eina viena koja kartu su vaikiška išmintimi, kurią jis turi nuo pat gimimo. Vaikas instinktyviai supranta fundamentalius gyvenimo pagrindus – verkdamas jis išreiškia diskomfortą, čiulpdamas jis prašo, kad jį pamaitintų. Jei ši prigimtinė išmintis neprarandama, tai augant ji išsivysto į stabilią vertybių sistemą. Per meditaciją mes galime pabudinti pirmaprades Muladharos savybes ir taip tapti dar švaresnėmis būtybėmis. Pasaka „Nuogas karalius“ yra geras vaikiškos išminties pavyzdys.

 

Su Muladhara susijęs dievas Ganešas – vaikas su dramblio galva. Jis įkūnija nekaltybę. Jis taip pat be jokių kompromisų ir abejonių saugo Motiną Kundalini (Gauri). Būtent jis praneša motinai Kundalini, kad atėjo laikas keltis, ir būtent jo pyktis gimdo karštį simpatinėje nervų sistemoje to žmogaus, kuris nepasiruošęs bando pakelti Kundalini. Ganešui lenkiamasi kaip pašalinančiam kliūtis dvasios kelyje. Jis valdo kairiąją ir centrinę Muladhara čakros dalį. Jis yra visos subtiliosios žmogaus sistemos pagrindas.

 

Kartikėja- demonų naikintojas ir angelų vadas - taip pat susijęs su Muladhara čakra. Jis valdo dešiniąją čakros dalį ir padeda žmonėms išvengti kraštutinio asketizmo, kuris veda į agresiją bei išpuikimą. Kartikėja – jaunystės, grožio ir išminties simbolis.

 

Šaltinis: http://www.lev.lt/lt/joga/akros/634-muladhara-akra-.html

Nuotrauka
Pėdų meditacija gydo ir nuramina(0)
Indijoje sakoma: kai į rankas paimi žmogaus pėdas, apglėbi ir jo sielą. Pamėginkite atlikti pėdų meditaciją - sveikite ir susigrąžinkite vidinę harmoniją.Plačiau...
Nuotrauka
Kaip gydo BADHAKONASANA - drugelio asana(0)
Ši asana labai gerai išmankština čiurnos, kelio ir klubo sąnarius, pratempia kojų sausgysles, tonizuoja kojų raumenis, ypač didžiuosius sėdmenų raumenis.Plačiau...
Nuotrauka
Mantros padeda nepriklausomai nuo religijos(7139)
Mantros turi galingą jėgą, net jei jas kartojantis žmogus ir nežino prasmės. Bet žinantis prasmę padidina mantros galią daugybę kartų.Plačiau...
Nuotrauka
VIŠUDHA ČAKRA(7235)
Višnumaja kaip elektra. Ji, išdegina jūsų negatyvumą.Plačiau...
Nuotrauka
10 patarimų, kaip pradėti medituoti(0)
,,Meditacija yra švelnus menas nieko nedaryti,” sako Šri Šri Ravi Šankaras. Kai praktikuosi reguliariai, tu tikrai nersi gylyn ir gylyn. Taigi pradėkime šiais 10 patarimų meditacijai.Plačiau...
Nuotrauka
JOGA. Kaip gydo URDHVA MUKHA ŠVANASANOS asana (poza)(39)
URDHVA MUKHA ŠVANASANA šalina daugelį stuburo defektų, ypač kai slanksteliai pasislenka iš savo vietos; stiprina nugaros raumenis, didina jos lankstumą, gydo nugaros bei juosmens skausmus; stiprina krūtinės ląstą.Plačiau...
Nuotrauka
MANDALA meditacija(0)
Šios meditacijos tikslas – sukaupti energiją ir nukreipti ją į aukščiausius psichikos centrus bei ugdyti ekstrasensorinius gebėjimus (juos turi visi, tik ne visi jais geba naudotis).Plačiau...
Nuotrauka
Praktikuokime meditacija(0)
Pastaruoju metu mokslininkai vis dažniau prabyla apie tai, kad žmogaus viduje veikia tam tikras mechanizmas, kuris padeda atsispirti ligoms ir netgi pristabdyti senėjimo procesus. Šį mechanizmą galima atrasti pasitelkus į pagalbą meditaciją.Plačiau...
Nuotrauka
MANIPURA ČAKRA(0)
Čakra yra bambos srityje (saulės rezginys. Manipura “spindintis brangakmenis”. Veikiami organai: kasa, skrandis, tulžies pūslė, kepenys, blužnis, plonoji žarna, pilvo ertmė, vegetatyvinė nervų sistema.Plačiau...
Nuotrauka
Jogos pratimai stiprina kaulus(0)
Kaip sustiprinti kaulus nevartojant kalcio papildų ir nenaudojant pieno produktų? Vienas iš būdų tai padaryti yra jogos pratimai.Plačiau...
Nuotrauka
Kad akys būtų sveikos(0)
Hatha joga teigia, jog akys gali blogai matyti dėl trijų priežasčių: 1) Kai jos naudojamos netinkamai. 2) Kai jos naudojamos apskritai. 3) Kai jos naudojamos per daug.Plačiau...
Nuotrauka
SVADHISTHANA ČAKRA(0)
Čakra yra lytinių organų srityje (prostatos nervų rezginys). Svadhisthana “saldumas” Susilpnėjusią Svadhisthaną gali rodyti tokie simptomai: diabetas, širdies ligos, sunkumai medituojant, irzlumas. Тaip pat šiam centrui kenkia domėjimasis spiritizmu beiPlačiau...
Nuotrauka
PAPRASTAS MEDITACIJOS PRATIMAS pradedantiesiems(0)
Meditacija yra jogos elementas, dažnai žiniasklaidos apibūdinamas kaip sėdėjimas tyloje klausantis savo vidinio balso ir suderinant fizinį bei materialųjį pasaulį. Iš tikrųjų tai yra apmastymų ir apsvarstymų metas, tačiau meditacija turi daugybę būdų bei Plačiau...
Nuotrauka
TRUMPAS 7 pagrindinių ČAKRŲ APIBŪDINIMAS(5)
Čakras turi visi ir visos jos funkcionuoja. Čakrų veikimo efektyvumas pas skirtingus žmones skiriasi, be to jų veikla priklauso nuo dabartinio gyvenimo etapo, kuriame žmogus yra. Čakrų yra 88000. Pagrindinėmis laikomos 7 didžiausios.Plačiau...
Nuotrauka
APIE ČAKRAS(8)
Visos čakros yra sąmonės centrai, kurie fiziniame lygmenyje sujungti su nervų rezginiais. Čakros išsidėsčiusios sušumna nadi kanalo srityje (pagrindiniame astraliniame nervų kanale). Čakros bei sušumna kanalas gali būti matomi tik vidiniu regėjimu, bet nePlačiau...
JOGA. Kaip gydo ŠALABHASANNOS asana (poza)(0)
OM: kas tai ir kodėl šis garsas naudojamas jogoje?(2)
Mistiška Merkaba meditacija(0)
10 priežasčių, dėl kurių verta kiekvieną dieną stovėti ant pečių(0)
 
DIENOS SENTENCIJA
. Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.
Kinų išminčiai sako

 

 

Kartodami AFIRMACIJĄ - gydantį teiginį, pašalinsite ligos priežastį ir liga pasitrauks. Net jei netikite energetine žodžio galia, kartokite teiginį daugybę kartų ir pamatysite, kaip viskas ims keistis.

 

ENERGETINĖ ŽODŽIO GALIA – LABAI STIPRI.  

 

LIGA: Depresija.

 

LIGOS PRIEŽASTIS: Dažnas pyktis. Beviltiškumo jausmas.

 

GYDANTIS TEIGINYS: Myliu save. Esu ramus. Pats kuriu savo gyvenimą. Manęs neliečia kitų žmonių trūkumai ir baimės.

Jūsų reklama ČIA