2021 rugsėjo 27 d., pirmadienis
/
Rašykite mums čia: Email
arba pasveikpats@gmail.com
Facebook
Twitter
rss
http://www.smshostingas.lt/?utm_source=pasveikpats&utm_campaign=300x300&utm_medium=300x300
Molėtų žiniuonis - ponas Bitneris
Molėtų žiniuonis - ponas Bitneris
Pažįstama vilnietė pasakojo, kaip Bitneris išgydė jos skaudančias kojas kaulažolėmis. Ir visais kitais atvejais kreipiasi į jį lyg greitąją pagalbą.
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
  • ..
VISOS LIGOS. Natūralūs gydymo būdai ČIA...
 

Pagiriamasis žodis ŽUVŲ TAUKAMS(1)

Nuotrauka
Islandijos gyventojai gyvena bene ilgiausiai Europoje. Jie rečiau serga ir širdies- kraujagyslių ligomis. Islandų mityboje gausu jūros žuvies, kurioje daug Omega-3 riebalų rūgščių.

Manoma, kad omega-3 riebalų rūgštys teigiamai veikia protinę sveikatą, dėmesio koncentraciją, yra svarbios sąnariams, jų lankstumo išlaikymui.

                      Omega-3 riebalų rūgštys – maisto papildas, žuvų taukų pavidalu naudojamas jau labai seniai, tačiau jų aktualumas ir svarba ir šiandien nei kiek nemažėja.

 

Kas yra žuvų taikai?

 

                      Žuvų taukų yra kelios rūšys:

Menkės kepenų taukai - Oleum jecoris (Gadus morruhua) skysti ir kapsulės

Sudėtis: vitaminas A, vitminas D3, Omega- 3 riebalų rūgštys

 (EPR: DHR/1,2:1,8)

 

Žuvų kūnų taukai - Sardina pilchardus, scomber

Sudėtis: Omega- 3, riebalų rūgštys

 

Ryklio kepenų taukai - Squalus acantias

Sudėtis: Alkilgliceroliai

 

                      Žuvų taukai, pagaminti ir riebių žuvų audinių, gerina atmintį, padeda apsaugoti nuo mirtinų širdies ir kraujagyslių ligų, veiksmingai slopina artrozės ir astmos simptomus, mažina nutikimą. Taip pat gali padėti įveikti depresijos simptomus, mažian riziką susirgti Alzhaimerio liga.

 

                      Žuvų taukai, pagaminti iš žuvų kepenų, šalina artrozės, astmos simptomus, mažina nutukimą. Juose gausu vitaminų A ir D. Vitaminas A svarbus regėjimui, taip pat gerina odos ir gleivių atsinaujinimą, didina organizmo atsparumą, padeda formuotis keletui, nervų sistemai. O vitaminas D reguliuoja mineralinių medžiagų, kalcio ir fosforo, teikiančių tvirtumo kaulams ir dantims, apykaitą. Taip pat šis vitaminas gerina magnio pasisavinimą, greičiau ir organizmo pašalina šviną, kuris gali veikti toksiškai.

 

Žuvis yra smegenų maistas?

 

Šiuolaikiniai moksliniai atradimai patvirtina, kad tai tiesa. Būtent žuvų taukuose esanti polinesočioji riebalų rūgštis yra medžiaga, kuri ,,maitina” smegenis. Dokozahekseno riebalų rūgštis  - viena iš svarbiausių medžiagų, užtikrinančių centrinės nervų sistemos bei smegenų vystymąsi kūdikiams ir vaikams.

Moksliniai tyrimai parodė, kad vaikai, vartoję papildą su DHR, lengviau ir tiksliau atlieka loginio mąstymo reikalaujančias užduotis. Vienas iš turtingiausių DHR šaltinių yra žuvų taukai.

 

Islandijoje vaikų mitybą žuvų taukais pradedama papildyti labai anksti, dar kūdikystėje. Ši tradicija egzistuoja jau seniai. Dar nežinodami apie DHR svarbą vaikų sveikatai, Islandijos gyventojai stengėsi papildyti vaikų mitybą vitaminais A ir D, kurie svarbūs augimui, kaulų, odos, akių formavimuisi.

 

Atsižvelgdami į mokslininkų išvadas, kad dokozahekseno riebalų rūgštis yra būtina kūdikiams, didžiausios pieno mišinius gaminančios kompanijos pradėjo gaminti pieno mišinius su DHR.

Žuvų taukai yra puikus DHR turtingas natūralus produktas, kurio net nedideli kiekiai gali patenkinti dienos poreikį.

 

Kadangi Lietuvos gyventojai maistui vartoja per mažai jūrų žuvies, rekomenduojama kasdien išgerti po arbatinį šaukštelį arba 3 kapsules žuvų taukų. Tai padės išvengti ligų, kurių atsiradimas didele dalimi priklauso nuo netinkamos mitybos

 

Lietuviams žuvų taukai tiesiog būtini

 

Lietuvių tradicinę mitybą tiriantys mokslininkai teigia, kad lietuviai vidutiniškai suvalgo daugiau sočiųjų gyvulinės kilmės riebalų, nei reikėtų. Jie gausiai vartoja sviestą, grietinę, kiaulieną. Norint išlaikyti sveiką širdį ir kraujagysles, patartina mažinti sočiųjų, arba kietųjų, riebalų vartojimą, o mitybą papildyti omega – 3 riebalų rūgštimis turtingais žuvų taukais arba maisto papildais, vadinamais Omega –3 preparatais.

 

                      Dar 1979 metais Danijos mokslininkai susidomėjo faktu, kad Grenlandijos eskimų tauta inuitai serga žymiai rečiau, nei Danijos gyventojai. Jie detaliai ištyrė Grenlandijos eskimų mitybos įpročius ir padarė išvadą, kad inuitai su maistu suvartoja žymiai daugau eikozapenteno riebalų rūgšties (EPR) negu danai: jų maiste itin gausu žuvies. Taip pat mokslininkai priėjo išvados, kad būtent eikozapenteno riebalų rūgštis, EPR, apsaugo Grenlandijos eskimus nuo koronarinės širdies ligos. Po šio atradimo atlikta nemaža studijų įvairiose pasaulio šalyse, patvirtinančių, kad Danijos mokslininkai neklydo.

 

Įrodyta, kad...

 

Omega – 3 riebalų rūgštys gerina smegenų veiklą: jos padeda greičiau ir tiksliau atlikti logines užduotis.

 

Omega –3 riebalų rūgštys saugo nuo laisvųjų radikalų susidarymo rūkančiojo organizme. Laisvieji radikalai – itin pavojingi junginiai, sąlygojantys daugelio ligų, taip pat ir vėžinių susirgimų, atsiradimą.

 

Omega –3 riebalų rūgštys stabdo aterosklerozę, mažina staigios mirties tikimybę dėl infarkto, insulto ar širdies ritmo sutrikimo.

 

Omega-3 riebalų rūgštys – maisto papildas, žuvų taukų pavidalu naudojamas jau labai seniai.

Omega –3 riebalų rūgštys galėtų padėti ir jaunoms moterims, kurias vargina migreniniai skausmai bei skausmingos menstruacijos.

 

Nėštumo metu bei krūtimi maitinant kūdikį vertėtų mitybą papildyti omega –3 riebalų rūgštimis, kad vaisiaus ir vėliau kūdikio smegenys gautų pakankamai DHR, kuri svarbi jų augimui ir raidai. Moterys, papildomai vartoję DHR, pagimdė didesnio svorio kūdikius, rečiau joms gimė neišnešioti kūdikiai.

 

Vaikai, gavę papildomai DHR, lengviau ir tiksliau atlieka loginio mąstymo reikalaujančias užduotis.

 

Kaip išsirinkti žuvų taukus?

 

Žuvų taukai – unikalus natūralus produktas, nes, be omega – 3, juose yra gausu riebaluose tirpių vitaminų: A, D ir E. Jie saugo kraujagysles, odą, gleivines bei visą organizmą nuo žalingų aplinkos faktorių įtakos.

 

Klaidinga manyti, kad vartojant vitaiminus su mikroelementais, gauname “viską, ko reikia”. Gali būti, kad būtent omega –3 labiausiai trūksta Jūsų širdžiai. Todėl tikslinga būtų papildomai vartoti Omega –3 kapsules. Tai – koncentruoti žuvų taukai, kurių didelę dalį sudaro vertingosios omega –3 riebalų rūgštys.

 

                      Rinkdamiesi žuvų taukus, atkreipkite dėmesį į jų sudėtį, t.y. ieškokite DHR ir EPR bei atkreipkite dėmesį į jų kiekį. Paprastai DHR ir EPR kiekis yra išreikštas procentais. Svarbu, kad bendras DHR ir EPR procentas (prie DHR pridėjus EPR procentą) būtų didesnis nei 30-50 procentų.

 

                      Patartina pirkti tokius žuvų taukus, kuriems gaminti žuvys yra pagaunamos švariausiuose vandenyse, nes žuvys yra linkusios kaupti sunkiuosius metalus.

                      Derėtų rinktis tokius žuvų taukus, kuriuose nėra dažiklių, konservantų, kitų nepageidautinų priedų.

 

                       

Kaip vartoti žuvų taukus

 

                      Žuvies taukus vartoti reikia valgymo metu. Kad nebūtų atgrasus žuvų taukų skonis ir kvapas, rinkitės apelsinų ar citrinų skonio žuvų taukus arba kapsulių pavidale. Atidarytus žuvų taukus riekėtų laikyti šaldytuve. 

Nuotrauka
Magnis ramina, nuima spazmus(0)
Apdorotame maiste magnio yra nedaug. Kokius produktus rinktis?Plačiau...
Nuotrauka
Kokių vitaminų jums trūksta?(8589)
Dažniausiai mums trūksta tik vieno arba dviejų vitaminų. Kokių? Tai išduoda pats organizmas.Plačiau...
Nuotrauka
Kodėl svarbu žinoti mikroelementų kiekį organizme?(7314)
Svarbiausia tai, kad cheminiai elementai mūsų organizme nesintetinami, o gaunami su maistu, oru, per odą ir gleivinę.Plačiau...
Nuotrauka
3 požymiai, kad vartojate per daug baltymų(7073)
Maisto įmonės stengiasi įpiršti vartotojams kuo daugiau baltymų. Vidutiniam suaugusiam žmogui per dieną reikia gauti 0,8 g baltymų kiekvienam svorio kilogramui. Tai reiškia, kad vyrams maždaug reikėtų gauti 56 g, o moterims – 46 g baltymų per dieną.Plačiau...
Nuotrauka
Tiesa ir mitai apie vitaminus(3)
Vitaminai - smulkiamolekuliai organiniai junginiai, reikalingi gyviems organizmams gyvybinei būklei palaikyti, bet kurių pats organizmas pasigaminti (sintetinti) negali, todėl gauna su maistu.Plačiau...
Nuotrauka
Apie B12 kiek kitaip(1)
Anksčiau aplinkiniai dažnai klausdavo – iš kur nemėsėdžiai gauna geležies ar baltymų. Dabar gi pagrindinis klausimas keičiasi į ,,o kaip su B12?” Girdėjau, kad B12 sintetinamas žarnyne. Bet kiek šios žinios patikimos? Gilinamės.Plačiau...
Nuotrauka
Viskas apie vitaminą A. Kiekių lentelė maisto produktuose(0)
Trūkstant šio vitamino sutrinka regėjimas prieblandoje,neretu atveju išsivysto mažakraujystė, pablogėja odos būklė (pleiskanoja, išblykšta).Plačiau...
Nuotrauka
KAI ORGANIZME TRŪKSTA GELEŽIES(8)
Pavasarį ne vienas jaučiame silpnumą, o dėl žiemą persirgtų virusinių ligų ir vitaminų stokos dažnai susergame ir mažakraujyste, kitaip dar vadinama anemija. Gana dažnai mažakraujystę sukelia geležies stygius kraujyje.Plačiau...
Nuotrauka
Svarbu. Kai organizme trūksta JODO.(1)
Jodas-tai mikroelementas, kurio žmogui reikia nedaug-150 mikrogramų per parą. Visame žmogaus kūne yra 10-20 miligramų jodo, daugiausia – skydliakėje. Kai organizme trūksta jodo, išsivysto daugybė ligų.Plačiau...
Nuotrauka
Išsklaidytas mitas apie vitaminus(0)
28 mlrd. dolerių (70,32 mlrd. Lt) vertės vitaminų pramonei suduotas dar vienas skaudus smūgis – JAV pareigūnai patvirtino: nei vitaminas E, nei beta karotinas neapsaugo nei nuo širdies ligų, nei nuo vėžio.Plačiau...
Nuotrauka
Vitaminai augaliniuose produktuose(0)
Pateikiame produktus, kuriuose yra didesnė tikimybė rasti didesnius tam tikros medžiagos kiekius. Tikslus vitaminų ir mineralų kiekis augaluose priklauso nuo dirvos, kurioje augalas augo, jo šviežumo, perdirbimo ir kitų veiksnių.Plačiau...
Nuotrauka
APIE VITAMINUS(0)
Problemų su vitaminais ir mikroelementais viso labo trys: jų visiškas nebuvimas, deficitas ir perteklius.Plačiau...
Nuotrauka
Ką reikia žinoti apie sočiąsias rūgštis(0)
Žmogui būtina su maistu gauti dviejų rūšių nepakeičiamų riebiųjų rūgščių: omega-3 (alfa linolenas) ir omega-6 (linolis).Plačiau...
Nuotrauka
Kokius sveikatos sutrikimus sukelia jodo trūkumas organizme(8)
Nepakankamas jodo kiekis organizme sukelia daug sutrikimų, žinomų kaip „jodo deficito sukelti sutrikimai“ – tai kretinizmas, pažeistos protinės bei reprodukcinės sveikatos funkcijos, atsilikęs fizinis vystymasis,struma.Plačiau...
Nuotrauka
Kalcio turtingas maistas pailgina moterų gyvenimą(0)
Kalcio turtinga dieta – tiek šio mineralo turtingas maistas, tiek ir papildų vartojimas, gali pailginti moterų gyvenimo trukmę, rodo Kanadoje atliktas tyrimas.Plačiau...
Magnis(3470)
Kalis(0)
Kalcis(0)
Geležis(219)
Mineralai. Fosforas(0)
M i n e r a l a i. Cinkas(0)
Kokių vitaminų jums trūksta?(1)
Baltymai, riebalai bei angliavandeniai: kuo naudingi ir kur jų ieškoti?(18)
Apie magnį(0)
Maistinės medžiagos augaluose(0)
 
DIENOS SENTENCIJA
. Žmogus, kuris sako, kad to padaryti neįmanoma - neturėtų pertraukinėti žmogaus, kuris tai daro.
Kinų išminčiai sako

 

 

Kartodami AFIRMACIJĄ - gydantį teiginį, pašalinsite ligos priežastį ir liga pasitrauks. Net jei netikite energetine žodžio galia, kartokite teiginį daugybę kartų ir pamatysite, kaip viskas ims keistis.

 

ENERGETINĖ ŽODŽIO GALIA – LABAI STIPRI.  

 

LIGA: Depresija.

 

LIGOS PRIEŽASTIS: Dažnas pyktis. Beviltiškumo jausmas.

 

GYDANTIS TEIGINYS: Myliu save. Esu ramus. Pats kuriu savo gyvenimą. Manęs neliečia kitų žmonių trūkumai ir baimės.

Jūsų reklama ČIA